Durbē atzīmēs Sirds veselības dienu 2

22. septembrī no pulksten 10.30 līdz 16 ģimenes ārstes Marutas Lūsēnas prakses vietā Raiņa ielā 19 bez maksas konsultēs Aizputes sirds veselības kabineta medmāsa, informē Veselības inspekcija.

Pilngadīgām personām būs iespēja noteikt ķermeņa masas indeksu, izmērīt asinsspiedienu, saņemt konsultāciju par sirds slimību profilaksi. Apmeklētājiem jābūt tukšā dūšā, lai varētu noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs.

Sirds veselības kabineti darbojas Jaunliepājas un Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā, Aizputes veselības centrā un Priekules slimnīcā. Septembris tradicionāli ir Sirds veselības mēnesis, 26. septembrī pasaulē atzīmē Sirds veselības dienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lokomotīve

Aināra Šlesera atklātā vēstule Andrim Šķēlem
(Vēstule publicēta 1998. gadā, pirms 7. Saeimas vēlēšanām, kad Ainārs Šlesers pārstāvēja Jauno partiju un sludināja cīņu pret oligarhiem – „Latvijas valsts aplaupītājiem”).

„Šķēles kungs, Jūs aicināt runāt skaidru valodu, Jūs pretendējat uz Latvijas glābēja, tās goda, prāta un sirdsapziņas lomu. Jūs esat mācījis Latvijas tautu dzīvot, tīrīt zobus un nezagt, bargi kritizējis savus kolēģus politiķus.
Neviens cits šajā valstī nav tik daudz runājis par politisko morāli un ētiku kā Jūs. Manuprāt, tieši šodienas politiķis Šķēle vislabāk varētu novērtēt lauksaimniecības ministra vietnieka Šķēles darbības atbilstību Korupcijas novēršanas likumam, kurš gan tad vēl nebija pieņemts. Taču arī šis laiks prasa novērtējumu no Jūsu paša izvirzītajiem visaugstākās morāles kritērijiem.

Diemžēl no visiem politiķiem, kuri pretendē uz ievēlēšanu (..) Saeimā, vēl tikai Stendzenieka uzvārds ir saistīts ar tik skandalozām lietām kā Jūsējais. Jūs pats esat atzinis, ka politiķim ir jābūt kristāltīram un esat daudzkārt atkārtojis, ka prokuratūra ir pētījusi Jūsu lietas un nav atradusi neko krimināli sodāmu. Taču vai katrs, kurš nav kriminālnoziedznieks, var pretendēt ieņemt augstus valsts amatus?

Iespējams, ka Jūsu dibināta ofšora firma izvairījās no Latvijas nodokļu maksāšanas likumīgā ceļā, taču kā tas saskan ar Jūsu pašu teikto, ka nodokļu nemaksāšanai jākļūst tikpat nosodāmai kā nodevībai vai sadarbībai ar čeku?

Kad Jūs bijāt lauksaimniecības ministra vietnieks, pazuda „Lata International” miljoni, kad bijāt premjers, pazuda „Latvenergo” 3 miljoni. Jūs runājāt par politisko atbildību, kam tā ir jāuzņemas šajos gadījumos?
Jūs joprojām neesat publiski aizstāvējis savu godu arī pēc Jums izteiktajiem pārmetumiem, kuriem šodien veltīta vesela grāmata un kuri saistās ar Jūsu darbību lauksaimniecības ministra vietnieka un premjera amatos, kā arī „Ave Lat” grupā.

Jūsu klusēšana, Šķēles kungs, šodien nerunā Jums par labu, ja Jūs nekādi neatbildat uz apvainojumiem, kuri Jūs padara par cilvēku, kuram runāt par morāli ir vismazākās tiesības.”

pirms 10 gadiem, 2010.09.16 14:51

Sirdenieks

Vai tad aizputē, priekulē vai saldū kāds sirdskaišu speciālists, kurš māk ārstēt ? Cik zinu, tādi ir liepājā un venspilī.

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 19:38

Durbes novadā