Durbē atklāj piemiņas plāksni Alkšņu ģimenei

11. novembrī Durbē uz Raiņa 38 nama sienas uzstādīta piemiņas plāksne izcilajam Latvijas ķirurgam Jēkabam Alksnim (1870 -1957) un viņa brāļiem Jānim (1882-1930) un Klāvam (1884-1937). Šis ir Alkšņu dzimtas nams.

Apbrīnojami, ka visi brāļi ir apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeņiem. To piešķir par sevišķiem nopelniem Latvijas labā. Brālis Jānis arī bija ārsts, Klāvs Liepājā strādājis par veterinārārstu. J. Alkšņa dzimtas piemiņas plāksni apmeklēja slavenā ārsta mazdēls Valdis Liepiņš un arī mazmazmeita Trūdija Žagare, portālu "Rekurzeme" informē Durbes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus.

Jēkabs Alksnis dzimis Durbē pirms 150 gadiem. Kvēls Latvijas neatkarības piekritējs. Latviešu ķirurģijas tēvs, kurš izaudzināja spēcīgu jauno ķirurgu paaudzi. Pie viņa mācījies arī Pauls Stradiņš. Viens no pirmajiem izglītotajiem latviešiem Durbes apriņķī. Vecāki Atis un Katrīne novērtēja izglītības nozīmi un virzīja dēlus mācīties tālāk.

Durbes Alkšņu dzimtai iedalīta nozīmīga vieta arī Durbes muzejā. Ar Durbes vārdu saistīts ir arī Latvijas pirmais ārlietu ministrs Z.A.Meierovics, slavenais dārznieks S. Klēvers, izcilais valodnieks, skolotājs Kronvaldu Atis un citi.

Pievieno komentāru

Durbes novadā