Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbē ar Ābolsvētkiem atzīmēs dārzkopja Klēvera jubileju

Sestdien, 20. septembrī, Durbē, kuras simbols ir āboli un ābeles, visas dienas garumā notiks Ābolsvētki. Tie Latvijas mazākajā pilsētā notiks trešo gadu. Savus ābolus varēs ne tikai parādīt pārējiem apmeklētājiem izstādēs, bet arī degustēt dažādi garšīgi sagatavotos ēdienos un dzērienos, sola Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande. Svētki sāksies pulksten 10 pie Durbes kultūras nama, kad dienu ieskandinās muzikants Ojārs Strungs. Mūzikas pavadījumā apmeklētāji aicināti apskatīt Durbes novada audzētāju ābolu šķirņu izstādi. Augļus varēs arī degustēt un nopirkt. Vienlaikus notiks arī SIA “Ābolīt’s” gardās ābolu zaptes vārīšana.

Pulksten 11 notiks jauno koka šūpoļu atklāšana kopā ar Liepājas cirka studiju ”Beztemata”: Mazākie dalībnieki varēs piedalīties stafetēs, kur iekļauta šūpošanās, bet lielākajiem būs sagatavotas prāta sacensības, pavēsta D. Veilande. Jebkurš interesents varēs nofotografēties foto stūrītī ar dzīvo skulptūru. Durbes veikalā “TEV” varēs aplūkot bērnu zīmējumu izstādi.

“Tā kā dārzu kopšanas tradīcijās liels nopelns ir dārzniekam Sīmanim Klēveram, kuram šogad aprit 180 gadi, viņam par godu notiks skrējiens pa Durbes ielām,” informē pasākuma organizatore. Tas plānots pulksten 12. Par S. Klēveru un viņa nozīmi Durbes un plašāka mēroga dārzkopībā pulksten 13 Durbes muzejā stāstīs vēsturnieks Reinis Bahs. Pie ēkas Raiņa ielā 36 notiks viņam veltīts piemiņas brīdis, notiks arī ābeles stādīšana S. Klēvera ābeļu dārzā, vēsta pasākuma programma.

Pulksten 20 visi pasākuma apmeklētāji aicināti uz Durbes kultūras namu, kur muzicēs muzikālā Kārkliņu ģimene no Kalvenes, bet pulksten 22 notiks svinīgā kultūras nama jaunās skaņu aparatūras ieskandināšana svētku ballē kopā ar vokāli instrumentālo apvienību “Ļoti labs iemesls”.

Pievieno komentāru

Durbes novadā