Dunalkas pagasta entuziastu grupa izveido meža takas

Meža takas Dunalkas pagasta entuziastu grupa izveidojusi pašu un ciemiņu priekam.

DJM – uz koka takas sākumā šifrēti norādīti tās galveno autoru vārdi:  Dainis Žuburs, Jānis Griezītis un Mirdza Ventaskraste. Garākais maršruts ir 1400 metru, īsākais – 800 metru.

M. Ventaskrastes omīte šo vietu saukusi par parku, tur sēņojusi, un viņai par godu gribējies to arī izveidot kā parku. Teritorija ir dabas aizsardzības objekts – platlapju mežs. Tas nozīmē, ka visiem kritušajiem kokiem jāpaliek guļam, malkai tos nedrīkst vākt. Takas gan tiek attīrītas. Ventaskrastu mazdēls no zāģētiem dēlīšiem uztaisījis laipas pāri grāvīšiem, bet ciemiņi no Vācijas izbrāķējuši – vajagot no dabīgiem apaļkokiem.

Takas apmeklētājiem tiek doti uzdevumi. Piemēram, pie ozola jāuzmin, cik tas resns. Izrādās – 5,9 metri. Takā varenu ozolu ir 20. Vasarā apmeklētāji tiek rosināti pēc lapām noteikt koku sugas, mērīt to resnumu, noteikt gadu skaitu. Aptverot koku, plaukstās jūtams siltums, pārbaudījusi M. Ventaskraste. Pa ceļam var iegriezties "Mežacūku SPA" vai "Lapsu kalniņā".

Ziemā taku iecienījuši slēpotāji, vasarā – pastaigu mīļotāji. D. Žuburs vasarā tur trenējas pusmaratonam. "Uz lauka ir vējš, sadzītas kupenas, bet te iekšā – aizvējš un sajūtas kā istabā," stāsta J. Griezītis, kurš pats labprāt tur slēpo. Šoziem takas stipri papostītas – tās gan izrakņājušas mežacūkas, gan aizgāzis stiprais vējš. "Mēs pat istabā dzirdējām būkšķi. Atnācu – nogāzies osis," stāsta Juris Ventaskrasts, kurš uz mežu atnākot katru dienu. Nākamajā stiprākajā vējā kritīs arī citi, jo te esot purvaina vieta, kokiem nopuvušas saknes, ošiem citviet kāda slimība piemetusies. Daļu takas D. Žuburs no kritalām jau attīrījis.

Atbalstu no pašvaldības entuziasti neprasa, tiek galā saviem un ģimeņu spēkiem. Vienīgi to sakopšanai palūguši talkā "simtlatniekus".

Pievieno komentāru

Durbes novadā