Dunalkā skolu apsildīs taupīgāk

Jauno apkures sezonu ar modernas apkures iekārtas ierīkošanu uzsākusi Dunalkas pamatskola. Līdz šim kurinātas krāsnis.

“Tas ir viens no modernākajiem apkures katliem, kādus pašlaik ražo,” lepojas Dunalkas pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs. Skolas apkures sistēmas nomaiņā ieguldīts ap 100 tūkstošiem latu, iegūstot atbalstu projektam no valsts investīcijām 75 tūkstošu latu apmērā un pieliekot 30 procentus pašu finansējumu.

Jaunais apkures katls atrodas atsevišķā namiņā skolas pagalmā, un no tā siltums nonāk trijās ēkās. Pašā namiņā ir divas telpas: vienā atrodas apkures ierīce, otrā – dīzeļdegvielas rezervuārs. “Cītīgi pierakstu katru dienu patērēto degvielas daudzumu,” burtnīcu rāda Dunalkas pamatskolas direktore Rita Jaunskunga. “Re, te atzīmēts – astoņpadsmit litru, divdesmit viens, komats, trīs litri. Iekārta darbojas automātiskā režīmā, atkarībā no āra temperatūras, un ir ieprogrammēta tā, lai brīvdienās dotu pavisam maz siltuma,” stāsta R. Jaunskunga.

Līdz šim Dunalkas pamatskolā bijusi malkas apkure. “Tagad ietaupīsies izdevumi par malku, tās sagatavošanu un kurinātāju alga,” saka A. Radzevičs. “Vēl grūti spriest par izmaksām, bet priecē tas, ka degvielas cenas pašlaik krīt,” spriež priekšsēdētājs.
Visās skolas telpās apkures sistēma ierīkota pilnīgi no jauna, bet arī vecās krāsnis neesot izjauktas. Netālu no jaunās katlumājas uzbūvēta arī ūdens atdzelžošanas iekārta, ierīkots dziļurbums un atjaunota skolas ūdensvada sistēma. Tam izlietoti nepilni 60 tūkstoši latu. Pēc būvdarbiem jaunu veidolu ieguvis skolas pagalms, kura labiekārtošanu pabeigs nākamā gada pavasarī.

Pievieno komentāru

Durbes novadā