Demonstrēs dokumentālo filmu "Laimes ekonomika" 2

27.martā plkst.10.00 Durbes kultūras namā demonstrēs dokumentālo filmu "Laimes ekonomika".

Filmas autori aktualizē jautājumu, kā justies laimīgam pasaulē, kas piedzīvo klimata pārmaiņas, terorismu, finanšu sabrukumu, līdztekus iezīmējot ļoti personīgus stāstus par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti. Filmas autori piedāvā arī risinājumu - atgriešanos pie kopienu sabiedrības, kurā cilvēki izjūt piederību vietai, zina, kā klājas kaimiņam un pārtiku iegādājas pie tuvumā dzīvojošā zemnieka, nevis lielveikalā.

Filmu “Laimes ekonomika” noskatīties aicināti skolu jaunieši, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, zemnieki, kā arī ikviens interesents, kurš vēlas uzzināt vairāk par pasaulē aktuālajām norisēm un mūsu ietekmi uz tām. Dokumentālās filmas seansi ir centrālais kampaņas par atbildīgu pārtikas petēriņu notikums. Kampaņu organizē biedrība “homo ecos:” un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) īstenos informatīvo kampaņu par atbildīgu pārtikas patēriņu. Kampaņas ietvaros iedzīvotājiem tiks stāstīts, kā pārtikas izvēle un patēriņš ietekmē lokālo un globālo attīstību un kā rīkoties atbilstoši atbildīga pārtika patēriņa principiem - izvēlēties sezonālo vietējo pārtiku, priekšroku dodot rūpnieciski neapstrādātiem produktiem; iegādāties pārtikas produktus īsajās pārtikas ķēdēs un atbalstīt ģimeņu saimniecības; samazināt gaļas un dzīvnieku valsts produktu patēriņu; mazināt atkritumos izmestās pārtikas daudzumu, kā arī izvēlēties godīgās tirdzniecības produktus.

Filmas ilgums 1h. Ieeja bezmaksas.

Vēl kultūras nama vadītāja Daira Veilande informē, ka Durbes novada mazo vokālistu konkurss "Cālis- 2014" 28. martā nenotiks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

))))

25.martā plkst.15.00 filma Rucavas kultūras namā.

pirms 6 gadiem, 2015.03.23 20:17

Skatamies!

9.aprīlī 14.00 filma Cīravas kultūras namā.

pirms 6 gadiem, 2015.03.23 20:57

Durbē