Dāvā skaistumu

Piektdien, 26. septembrī Durbes novada Sociālā dienesta darbinieki, tā vadītāja Vija Šulme, rīkoja jauku izbraukuma pasākumu Durbes novada cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Sociālā dienesta speciāliste Ilga Gruntmane bija sarunājusi tikšanos ar  māju „Dimari” saimniekiem – Māri un Zigrīdu Siksnām,  kuri laipni mūs uzņēma un izrādīja savu lielāko dārza bagātību – 297 šķirnes dāliju.

Likās, ka visas pasaules skaistākās dālijas sapulcējušās vienuviet, lai kopīgi atvadītos no saulainās vasaras un sveiktu rudens iestāšanos!  Pavisam būtu apskatāmas vismaz 400 šķirnes, bet dažādu apstākļu dēļ ne visas ir izaugušas un izdzīvojušas. Dārzā acis priecē arī interesanti veidotas kompozīcijas no dažādiem dabas materiāliem un priekšmetiem.  Katrs  dārza ciemiņš nofotogrāfējās pie sev tīkamākas dālijas zieda.  Tur tik tiešām ir vērts aizbraukt ikvienam, lai iepriecinātu sevi un baudītu puķu pasaules radīto skaistumu!

Pēc dārza apskates braucām uz atpūtas vietu „Vīnrozes” pie Durbes ezera. Izbraukuma dalībnieki pauda lielu sajūsmu par jauki sakopto atpūtas vietu. Nevarējuši pat iedomāties, ka arī tepat pie mums Durbes novadā ir tik jaukas vietas. Tika baudīti līdzpaņemtie māju gardumi -   pašu cepti ābolu rauši, gatavotās  sviestmaizes. Arī  laiks mūs lutināja, jo siltie saules stari ļāva izbaudīt mirkli kopīgi parunājot, uzklausīt vienam otru un smelties enerģiju laikam, kad dienas kļūs īsākas un naktis garākas, kad dārzos vairs neziedēs krāšņie ziedi un rītos mūs nemodinās putnu skanīgās dziesmas.  

Pasākuma dalībnieki saka lielu paldies par jauko dienu  Durbes novada Sociālā dienesta vadītājai Vijai Šulmei, speciālistei Ilgai Gruntmanei, šoferītim Zigurdam Lipartam un Durbes draudzes priekšniecei baznīcas  Broņislavai Petrēvicai.

Pievieno komentāru

Durbes novadā