Darbs neapsīkst 1

Šis nav gurķu gads, atzīst audzētāji, un to izjūt arī dārzeņu pārstrādātāji. Taču darbs mūspuses konservēšanas uzņēmumos neapsīkst, un tie lauž ceļu arī jauniem produktiem.

Durbes novada SIA "Ābolīt’s" vadītāja Millija Anziķe atzīst, ka gurķu trūkuma dēļ cehs nestrādā ar maksimālo jaudu. Gurķu konservēšana notiek, kad tie savesti pietiekamā daudzumā. Piegādātāji ir vietējie zemnieki, ar kuriem ceham jau ilgstoša sadarbība. "Vai tad vasara vispār bija?" vadītāja saprot audzētāju problēmu. No Lietuvas un Polijas "Ābolīt’s" gurķus neiepērk. M. Anziķe spriež, ka tad pircēji gala produktu nevarētu atļauties iegādāties.

Cehā konservēšanai iecienīta gurķu šķirne ir "Mirabella", kuras mizas spicumiņi produktu dara vizuāli pievilcīgu.

Toties ābolu laiks solās būt pamatīgs. To sulai ir piekrišana, un cehā uzstādīts vakuuma katls, kurā vārīs ābolu povidlu. Tā esot ļoti pieprasīts produkts, it īpaši tiem, kuriem nostalģija pēc agrāko laiku marmelādes. Jaunajā katlā masa ātrāk izvārīsies un būs kvalitatīvāka, celsies arī darba ražīgums.

Šajā sezonā ir arī citi jaunumi, stāsta M. Anziķe. Kādreizējā elektriskā zivju kūpinātava pārveidota par žāvētavu, tajā jau iemēģināta dzērveņu sukāžu gatavošana. Tas ir produkts, kura ražošanu M. Anziķe vēlas "pārkost" un kuram sevi vēl esot jāpierāda. Dzērveņu sukādes prasa pamatīgu roku darbu, jo katra oga jāpārgriež uz pusēm, lai cukurs varētu no tās izsūkt sulu.

Eksperimenta stadijā esot rīvētas ogas – upenes, brūklenes, mellenes – ar cukuru.

Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Es

Vai tad tiešām tā gurķu raža ir tik švaka? Man tā nešķiet.

pirms 8 gadiem, 2012.08.28 14:07

Durbes novadā