Cer, ka degungals sadzīs saviem spēkiem

(papildināta ar divām pēdējām rindkopām) Divgadīgais zēns, kam suns trešdien Durbes novadā nokodis degungalu, piektdien pēc palīdzības saņemšanas Mikroķirurģijas centrā devies mājup.

“Brūce ir apstrādāta, un pacients palaists mājās. Ķirurgs vērtēja, ka brūce ir pussantīma lielumā – norauts bija pats deguna galiņš. Pēc pusgada būs skaidrs, vai nepieciešama papildus kāda palīdzība,” pastāstīja centra pārstāve Lita Bernarde.

Rīgas Austrumu slimnīca atgādina - vasara ir laiks, kad palielinās suņu sakosto pacientu skaits. Kā portālam "Diena.lv" norāda Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas ārsts Andris Vikmanis, tas saistīts ar to, ka cilvēki vairāk atpūšas pie dabas, dodas mežā, kur nereti suņi tiek palaisti izskrieties, brauc uz vasarnīcām vai mazdārziņiem, kur mājas mīluļi tiek paņemti līdzi. Dažreiz cilvēki neapdomīgi izprovocē dzīvnieku, mēģinot sunim kaut ko atņemt, vai pietuvojas viņa ēšanas brīdī. Tieši vasaras periodā gūtās traumas ir smagākas, kas saistīts arī ar to, ka cilvēki nēsā vieglāku apģērbu.

Kā norāda A. Vikmanis, pārsvarā gadījumos, kad cilvēkam uzbrūk suns, cieš rokas – apakšdelmi un pirksti, jo cilvēki tās refleksīvi izvirza aizsardzībai vai mēģina suni atgaiņāt. Suņu uzbrukumu gadījumā cilvēki mēdz izvēlēties arī bēgšanu - rezultātā cieš kājas, īpaši augšstilbi un muguras lejas daļa. Parasti smagākās traumas tiek gūtas tad, ja sunim ir izdevies cilvēku nogāzt zemē – tad cieš seja, kakls un galva. Līdz ar to ārsta ieteikums cilvēkiem šādās situācijas ir mēģināt nepakrist un noturēties kājās.

Pievieno komentāru

Durbes novadā