Bez maksas izmeklēs nomedīto mežacūku gaļu 3

No 20. novembra līdz 31. decembrim mednieki Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) var iesniegt nomedīto mežacūku paraugus bezmaksas laboratoriskai izmeklēšanai uz trihinelozi, lai iegūtu datus par tās izplatību mežacūku populācijā,

Kopumā plānots laboratoriski pārbaudīt 800 paraugus. Ieguvējs no šīs akcijas būs gan mednieks, kurš uzzinās, vai nomedītā dzīvnieka gaļa ir droša lietošanai uzturā, gan uzraudzības iestāde, iegūstot informāciju par trihinellu izplatību mežacūku populācijā Latvijā.

Medniekiem, kuri vēlas bez maksas pārbaudīt nomedīto mežacūku gaļu, pārbaudāmais materiāls ir atbilstoši jāsagatavo - no katras mežacūkas liemeņa jāņem diafragmas muskulatūras paraugu, ne mazāk kā 150 g, taču ieteicams izmeklēšanai atvest visu diafragmu. Jāņem vērā, ka kopparaugu no vairākiem liemeņiem neveido. Cik liemeņu – tik paraugu.
 
Katru paraugu iesaiņo tīrā, ūdens necaurlaidīgā maisiņā, pievieno informāciju par mežacūkas nomedīšanas laiku un vietu, kā arī mednieka vārdu, uzvārdu, telefona numuru un medību atļaujas numuru.

Paraugus pēc iespējas ātrāk jānogādā tuvākajā PVD pārvaldē. Pārvalžu adreses pieejamas PVD mājaslapā internetā – www.pvd.gov.lv.

Ar trihinelozi slimo gan dzīvnieki, gan cilvēki. Slimības ierosinātājs ir trihinella – parazitārais tārps. Parazītu pārnēsātāji lielākoties ir savvaļas dzīvnieki – mežacūkas, lapsas, vilki, jenotsuņi un eži, kā arī peles un žurkas un citi.

Lai no trihinelozes un citām slimībām pasargātu mājas cūkas, nedrīkst pieļaut to saskarsmi ar grauzējiem un savvaļas dzīvniekiem. Cūkām nedrīkst izbarot nomedīto mežacūku gaļas atliekas, virtuves un kautuvju atkritumus.

Cilvēks ar trihinelozi saslimst apēdot termiski nepietiekami apstrādātu mājas un mežacūkas, bebru un gaļēdāju, kā arī zirga gaļu vai gaļas izstrādājumus, kas satur dzīvotspējīgus trihinellu kāpurus.

Tādēļ PVD iesaka gaļu iegādāties legālā tirdzniecības vietā – veikalā vai tirgū. Cūku īpašnieki, kas cūkas audzē pašpatēriņam, nedrīkst nodarboties ar mājās kautu cūku gaļas tirdzniecību. Mājās pašpatēriņam kautu cūkgaļu un nomedīto mežacūku gaļu pirms lietošanas uzturā, ieteicams vienmēr laboratoriski pārbaudīt.

Lai cūkgaļa būtu droša lietošanai uzturā, pirms gatavošanas to ieteicams sagriezt nelielos gabaliņos, lai arī gaļas dziļākajos slāņos tiktu sasniegta trihinellu iznīcināšanai nepieciešamā temperatūra. Gaļas iekšējai temperatūrai termiskās apstrādes laikā jāsasniedz +77°C un no brīža, kad šī temperatūra sasniegta, gaļa jāturpina karsēt vismaz divas stundas. Gaļas sālīšana, kūpināšana, žāvēšana vai gatavošana mikroviļņu krāsnī, pilnībā neiznīcina trihinellas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Flopytoolild

To-date, the actual hedge pay for business has been in a position to all land jurisdictions to avoid nuisance federal government meddling. Your latest walls street opened up economic burn down features established which even a self managed industry is just not defense. It seems huge company privileges consider priority in excess of trader legal rights. So some regulation could possibly be out arriving. Over time, this hedge pay for industry continues to be capable to stay clear of legislations by featuring their items simply to this Recognised Entrepreneur. You will find there's strict arranged formula determined by prosperity pile-up. The conclusion becoming if you had been wise sufficient to accumulate success, then you are generally sensible ample to understand the actual innovative investments currently being encouraged. http://www.penvas.net//index.php?do=/blog/9544/recent-developments-on-michael-zimmerman-fund/ 15 Full price Training To get Realized Through The apple company

pirms 8 gadiem, 2013.06.11 08:05

456

pievieno informāciju par mežacūkas nomedīšanas laiku un vietu, kā arī mednieka vārdu, uzvārdu, telefona numuru un medību atļaujas numuru.

pirms 8 gadiem, 2012.11.24 13:58

Durbē