Bērnus pulcē rotaļlaukums 1

Lieģos uzstādīti vairāki objekti, kam finansējums gūts Bērnu un ģimenes lietu ministrijas projekta “Atbalsts pasākumiem bērniem brīvā laika pavadīšanai pašvaldībās – bērnu rotaļu vai sporta laukumu izveidošana” konkursā.

“Vietas, kur bērns ikdienā uzturas, ne tikai ietekmē viņa fizisko attīstību, bet veido arī viņa personību un priekšstatus par pasauli kopumā,” Durbes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Ansone motivē pašvaldības lēmumu apdzīvotās vietas – Lieģu – daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā izveidot bērnu rotaļlaukumu.

Spēlējas vēl tumsā
Tāpēc Durbes novada domes speciālisti sagatavojuši projekta pieteikumu konkursam “Atbalsts pasākumiem bērniem brīvā laika pavadīšanai pašvaldībās – bērnu rotaļu vai sporta laukumu izveidošana”, ko pagājušā gada septembrī izsludināja Bērnu un ģimenes lietu ministrija. Saņemts tūkstoš latu atbalsts no Liepājas rajona padomes, Durbes novada dome projektu līdzfinansējusi ar 713 latiem. Decembrī rotaļu laukuma elementus uzstādīja Lieģu centrā. “Šeit dzīvo daudz jaunu ģimeņu, un viņu bērniem nu būs iespēja rotaļām izmantot slidkalniņu, karuseli un šūpoles, spēlēties smilšu kastē,” uzskaita A. Ansone.
Mēs esam ļoti apmierināti, vecāku vārdā pauž Marianna Kalna. Vasarā bērniem neesot bijis, ko darīt, bet tagad – ziemā – viņi pie nedaudzajiem objektiem spēlējoties vēl vakara tumsā. Smilšu kaste gan vēl atgādinot padziļu peļķi, tā būšot jāpiepilda pavasarī.

Gaida vecāku līdzdalību
Māmiņa norāda arī uz vecāku saskatītajām nepilnībām – karuselis esot novietots par tuvu iebraucamajam ceļam. Savukārt pie mājām novietotās automašīnas dažkārt ciešot no bērnu mestajām bumbām, tāpēc, pēc M. Kalnas domām, derētu uzstādīt kādu norobežojošu apmali.
Durbes novada izpilddirektors Vilnis Kārkliņš atzīst, ka rotaļu laukuma aprīkojums ir dārgs, tāpēc tā tālākai labiekārtošanai līdzekļi vēl jāmeklē.
Viņš uzsver, ka dome gaida lielāku atsaucību no vecākiem un pārējiem iedzīvotājiem, lai kopīgi izveidotu ērtāku un interesantāku vidi. Vecāki, piemēram, varētu atvest smiltis, no domes sagādātajiem materiāliem pagatavot soliņus. Tad nauda, ko par komunālajiem pakalpojumiem maksā iedzīvotāji, paliktu tikai ēku uzturēšanai, to nevajadzētu tērēt apkārtnes labiekārtošanai. V. Kārkliņš atzīst, ka pagaidām atsaucības neesot, iedzīvotāji gaidot, lai par visu samaksā pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dabasmāte

re, kā šie sniegu dabūjuši! laimīgie!

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 21:20

Durbes novadā