Beķeres ērzelis atrod jaunus saimniekus

Dunalkas pagasta iedzīvotājas Veltas Zentas Ārijas Beķeres divas prasības pret Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), to skaitā arī par viņas ērzeļa konfiskāciju, tiks skatītas 1. jūlijā Liepājas tiesu namā, portāls noskaidroja Administratīvajā rajona tiesā.

Kā pastāstīja PVD Dienvidkurzemes pārvaldes veterinārā inspektore Aivita Vītoliņa, ērzelis izsoles veidā jau ir ticis pie jauniem saimniekiem, lai arī joprojām notiek tiesvedība.

“Ja tiesa lemtu pozitīvi, bijusī īpašniece tik un tā saņemtu tikai kompensāciju, ne dzīvnieku. Dzīvnieks nevar gadiem gaidīt, kamēr tiesvedība beidzas,” skaidro inspektore. Izsoli organizējis Valsts ieņēmuma dienests, kas tiesīgs rīkoties ar valstij piekritīgu mantu.

Lēmums par konfiskāciju tika pieņemts 2008. gada maijā un ir pamatots ar Administratīvā pārkāpuma kodeksa 106. pantu “Dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana” un inspektoru pieredzi – iepriekšējos aizrādījumus V. Beķere neņēma vērā. Toreiz dienesta Liepājas teritoriālās pārvalde pirmo reizi līdz ar naudas sodu piemēroja arī liela dzīvnieka konfiskāciju. Administratīvā rajona tiesa noraidīja V. Beķeres prasību par pagaidu noregulējumu, un ērzelis palika turpat, kur pēc konfiskācijas viņu izvietoja Pārtikas un veterinārais dienests.

 “Šoziem pat lielajā salā visā Dienvidkurzemē nebija gadījumu, kad lopi būtu atstāti nosalšanai. Sūdzības bija par gadījumiem, kad netiek pienācīgi pabaroti, vietām tiešām bija par maz barības, bet kliedzošu pārkāpumu nebija,” vērtē A. Vītoliņa.

Pievieno komentāru

Durbes novadā