Bārtā, Durbē, Rīvā ūdens līmenis pakāpies augstāk nekā palu pirmajā vilnī

Nokrišņu un kūstošā sniega ietekmē ūdens līmenis vairākās Latvijas upēs pakāpies augstāk nekā šā gada februāra beigās un marta sākumā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Augstāks ūdens līmenis par palu pirmā viļņa maksimumu pirmdien ir Kurzemes rietumu daļas upēs Bārtā, Durbē, Rīvā un Užavā, vēsta LETA.

Arī Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis pakāpies augstāk nekā pirms divām nedēļām.

Tāpat no ezeriem iztekošajās upēs, tai skaitā Salacā pie Mazsalacas un Dubnā pie Višķiem, ūdens līmenis patlaban ir augstāks nekā iepriekšējās nedēļās.

Salīdzinot ar citu gadu maksimālo līmeni, upēs patlaban nav augsts ūdens līmenis, palienes applūdušas tikai vietām. Lielākajā daļā upju ūdens līmenis turpina paaugstināties.

Daugavā pie Zeļķiem, virzoties ledus sablīvējumam, ūdens līmenis krītas. Kopš 9.martā sasniegtā maksimuma - 6,28 metri virs novērojumu stacijas nulles punkta - ūdens līmenis ir pazeminājies par 1,26 metriem. Pie Pļaviņām ūdens līmenis saglabājas ierastajā līmenī, no ledus segas brīvajā Daugavas daļā iet ledus.

Lielākajā daļā Latvijas upju vairs nav ledus. Laikam kļūstot sausākam un vēsākam, šīs nedēļas otrajā pusē ūdens līmenis daudzviet sāks pazemināties.

Pievieno komentāru

Durbes novadā