Augsto tarifu dēļ apkures sezonu novilcinās līdz pēdējam

Siltumapgādes uzņēmumi Liepājas rajonā apkures sezonu šonedēļ vēl neuzsāk. Iedzīvotāji ar iesniegumiem par pakalpojuma saņemšanu ātrāk nevērsīsies, lai ietaupītu naudu, prognozē SIA “Aizputes komunālais uzņēmums” vadītāja Vēsma Martuzāne.

Liepājā un Durbē siltumu aprēķinās atkarībā no gāzes cenas, savukārt Aizputē un Priekulē noteikts fiksēts apkures tarifs. Siltumenerģija izmaksās vidēji par 20 procentiem vairāk nekā pērn.

Sāk ar parādu
Aizputes siltumapgādes uzņēmums apkures sezonu sāks ar parādu nastu. “Aizputes komunālajam uzņēmumam” iedzīvotāji par piegādāto siltumu nav samaksājuši 11 tūkstošus latu, pastāsta V. Martuzāne. Pērn apkures sezona Aizputē sākta ar piecu tūkstošu latu lielu iedzīvotāju parādu.

Apkures sezonu Aizputē nemaz nav iespējams uzsākt, jo vēl nav pabeigta katlumājas rekonstrukcija. “Līgumā paredzēts darbus pabeigt līdz 20. septembrim,” norāda V. Martuzāne un cer, ka septembra beigās kļūs siltāk.

“Domāju, ka cilvēki vēl nav gatavi maksāt par apkuri. Vēl nav tik auksts,” vērtē V. Martuzāne. Ja klienti ar iesniegumiem uzņēmumā nevērsīsies, apkures sezonu tiks uzsākta, kad vidējā diennakts temperatūra trīs dienas pēc kārtas būs bijusi plus astoņi grādi.

Gaida starta signālu
“Apkures sezonai esam gatavi. Tehniski viss ir sagatavots. Gaidām starta šāvienu, un siltums būs,” pastāsta SIA “Durbes KS” valdes priekšsēdētājs Ilgonis Sprūds. Vienīgā vieta, ko pagaidām nevar apsildīt, ir Durbes novada domes ēka. Lēmumu par apkures sezonas sākšanu uzņēmums saņem no domes.

Daži iedzīvotāji ir interesējušies, kad Durbes novadā sāksies apkures sezona, taču to sākt vēl neplāno. Laika prognozes liecina, ka septembra beigās gaidāma atvasara, tādēļ uzsākt apkuri būtu pāragri, atzīst I. Sprūds. Māju iedzīvotāji ar lūgumu pieslēgt apkuri uzņēmumā varot vērsties jau tagad, un īrnieki siltumu saņemšot. “Jāsavāc paraksti no astoņdesmit procentiem mājas iedzīvotāju,” skaidro I. Sprūds.

Apkures sezonu nav sākuši arī uzņēmumi “Grobiņas siltums” un “Priekules pakalpojumi”. “Nesākt apkures sezonu ir amorāli. Vajadzētu vismaz mazliet ielaist radiatoros siltumu,” vērtē uzņēmuma “Grobiņas siltums” vadītāja Biruta Skujiņa. Ceturtdienas rītā Grobiņā temperatūra bijusi tikai nedaudz pāri plus vienam grādam. Lai ēku pieslēgtu apkurei, 51 procentam mājas iedzīvotāju tas ir jāpieprasa.

Silda izglītības iestādes
Liepājā apkures sezona sākta trešdien. Siltumenerģija pakāpeniski tiek padota visām izglītības iestādēm – skolām un bērnudārziem.

Liepājas rajonā vairumam izglītības iestāžu ir “vietējā” apkure, un telpu apsildīšanu uzsāk, tiklīdz temperatūra nokrīt zem normas.
Ministru Kabineta noteikumi nosaka noteiktu temperatūru, kādai jābūt pirmsskolas izglītības iestāžu telpās. Atkarībā no telpas funkcijas un bērnu vecuma, temperatūrai jābūt 18–20 grādu. “Noteikumi nosaka, cik siltai jābūt katrai telpai – guļamistabai, ģērbtuvei un citām telpām,” paskaidro Liepājas rajona Izglītības pārvaldes priekšnieks Zigmunds Cinkus.

Pievieno komentāru

Durbes novadā