Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizritējis lauku kapelu saiets Durbes novadā

18.oktobrī  Lieģu kultūras namā notika otrais lauku kapelu saiets "Ar dziesmiņu ciemos nāku". Uz pasākumu tika aicinātas kapelas, folkloras ansambļi un ziņģu kopas. Mūsu aicinājumam atbraukt uz tautas mūzikas svētkiem atsaucās divi kolektīvi no Tukuma kultūras centra: lauku kapela "Danču spēles" kā arī folkloras un ziņģu kopa ,,Avots”. Ar tik jaukiem un azartiskiem cilvēkiem sen nebijām tikušies.

Tad kad spēlēja "Danču spēles" jautrība un prieks ienāca mūsmājās. Folkloras un ziņģu kopa "Avots" iepriecināja ar pašu komponētām dziesmām, jo vadītāja Anita Stikāne ir daudzu dziesmu komponiste. Diemžēl šo talantu mēs atklājām pēc koncerta,  kad notika kolektīvu sadziedāšanās, rotaļas un atrakcijas.

No Kuldīgas novada Basu pagasta koncertā piedalījās  folkloras ziņģu kopa "Basu suiti". Klausītājiem bija iespēja iepazīt savdabīgo suitu muzicēšanu un valodu. Koncertu kuplināja Lieģu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Re, kā!" un Lieģu kultūras nama lauku kapela Edmunda Talalasa vadībā. Patiesu saviļnojumu sajuta skatītāji dzirdot mandolīnas skaņas, kuru spēlēja Edgars Nelsons. Pēc koncerta daudzi skatītāji teica, ka asaras sariesās acīs un skudriņas skrēja pa ķermeni, tāda ir burvība mandolīnas skaņai.

Koncerta izskaņā uzstājās akordeonistu kvartets Aleksandra Lebedeva vadībā. Klausītājiem bija iespēja dzirdēt franču, itāļu, vācu tautas mūziku, kā arī latviešu tautas skaņdarbus. Ar skaļiem applausiem un ovācijām tika uzņemti akordeonisti.

Esam apņēmības pilni strādāt tālāk, priecēt klausītājus arī turpmāk. Esam ieguvuši jaunus draugus pie kuriem varēsim doties ciemos un jau šā gada nogalē 24.novembrī esam saņēmuši ielūgumu muzicēt Basu pagastā. Uz tikšanos nākamgad, trešajos tautas mūzikas svētkos!

Dzintra Cāle,
Lieģu kultūras nama vadītāja

Pievieno komentāru

Durbes novadā