Aizdevums tiks konkurētspējīgākajiem lauksaimniekiem

Hipotēku banka noslēgusi līgumu ar Valsts kasi par desmit miljonu latu finansējumu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai un sāk pieņemt pieteikumus aizdevumu saņemšanai no ražotājiem un kooperatīviem.

Aizdevumus izsniegs eiro un latos, un tiem varēs piesaistīt Lauku Attīstības fonda garantijas. Aizdevuma likme būs no 3,3 līdz 6,6 procentiem, kas var mainīties, svārstoties Valsts kases noteiktajai resursu cenai.

"Tas šinī brīdī ir pietiekami. Labāk kaut kas, nekā nekas," vērtē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vadītājs Armands Krauze. Ja kredītlīniju vēlēsies izmantot daudzi zemnieki, tad ar 10 miljoniem latu pavasara sējai, ražas novākšanai un ziemāju sēšanai nepietiks.  

Zemkopības ministrija grasās lūgt starptautisko aizdevēju piekrišanu lielākas kredītlīnijas atvēršanai. Sākotnēji Latvija vēlējās atvēlēt 26 miljonus latu, taču aizdevēji ļāva kredītos izsniegt vien 10 miljonus.
Līdz ar to ir samazināta summa, ko maksimāli var saņemt viens uzņēmums. Plānots, ka minimālā summa būs 5000 latu, maksimālā - 700 000 latu sākotnēji plānoto divu miljonu vietā.

A. Krauze atgādina, ka piešķirtie 10 miljoni nav dāvana. Tos saņems vien konkurētspējīgie zemnieki un tie, kuri spēj ražot jaunu produkciju. Lauksaimniekiem, kuri jšobrīd ir nonākuši finansiālās grūtībās, būs sarežģīti saņemt jaunu kredītmaksājumu.

Iespējams, ka kredītlīnija Latvijas Hipotēku un zemes bankā būs atvērta jau nākamajā nedēļā.

Pievieno komentāru

Durbes novadā