Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Durbes novadā

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 18 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp pirmo reizi vīruss konstatēts Durbes novadā, liecina PVD publiskotā informācija.

ĀCM konstatēts divām mežacūkām Durbes novada Vecpils pagastā, kur tas iepriekš netika konstatēts, vēsta LETA.

Saslimšana ar ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēta arī četrām mežacūkām Brocēnu novada Remtes pagastā, kā arī pa divām mežacūkām Dagdas novada Šķaunes pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts arī pa vienai mežacūkai Bauskas novada Ceraukstes pagastā, Dagdas novada Svariņu pagastā, Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā, Kuldīgas novada Rumbas pagastā, Madonas novada Ošupes pagastā, Mazsalacas novada Ramatas pagastā, Mērsraga novada Mērsraga pagastā, Rēzeknes novada Čornajas pagastā, Saldus novada Ezeres pagastā un Ventspils novada Puzes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 48 ar ĀCM slimām mežacūkām 28 novadu 37 pagastos un vienā pilsētā.
ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Durbes novadā