Rucavā kociņu stādīs Japānas vēstnieks 4

Rucavas muižas parkā trešdien, 21. jūlijā, būs īpašs pasākums, kurā kociņu stādīs Japānas vēstnieks.

Rucavas aborētuma - parka aizsācēja, veidotāja un uzturētāja kopš 1998. gada ir dendroloģe Ināra Bondare. Ik gadu stādījumi tiek papildināti ar jauniem eksotiskiem augu eksemplāriem no visas pasaules. Nacionālā botāniskā dārza dendroloģe, bioloģijas zinātņu doktore Ināra Bondare Rucavu, kā eksotisko koku parku dzīvesvietu izvēlējās tāpēc, ka tā atrodas tālākajā dienvidu punktā Latvijā.
 
Pirms 2004. gada Atēnu Olimpiskajām spēlēm, piedaloties projektā „Globālais Olīvas zars’’, katrs olimpietis tika aicināts iestādīt vienu koku. Šķēpmetēja Inese Jaunzeme kopā ar Ingrīdu Amontovu bija pirmās olimpietes, kas aicināja dendroloģi Ināru Bondari palīdzēt ar padomu un stādu izvēli. Kokus Ināra Bondare piemeklēja katram cilvēkam, kas to stādīja. Tā, uzsākot tradīciju, ka katru gadu sportisti – olimpieši Rucavas parkā iestāda dendroloģes Ināras Bondares ieteiktos koku stādus, turpina Latvijas Olimpiešu klubs. Pat izveidojusies  tāda sakritība, ka cik koku sportisti –olimpieši iestāda, tik arī panākumu tai gadā var Latvija svinēt Olimpiādē. Šo daudzveidīgo, plašo parka - Rucavas aborētuma veidošanu atbalstījusi Rucavas pašvaldība un tās vadītājs Jānis Veits.

Savukārt tagad sportistu –olimpiešu koku stādīšanas tradīciju papildina jauna iniciatīva. To aizsāk Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) prezidents, olimpietis, LR deputāts Raimonds Bergmanis, aicinot šai Rucavas parkā iestādīt koku tās valsts pārstāvim, kas uzņem olimpiešus savā valstī, organizējot Olimpiskās spēles.

Tāpēc šogad aicinājumam laipni atsaucās ārkārtējais un pilnvarotais Japānas vēstnieks Latvijas Republikā H.E. Kawaguchi Yasuhiro. 21.jūlijā, uzsākot jaunu Olimpiskās kustības tradīciju – “Vēstnieku koku stādīšana Rucavas muižas parkā, atzīmējot gaidāmās Olimpiskās spēles”,  tiks iestādīta Japānas kalnu ķirša (sakuras) šķirne Prunus  serrulata f. erecta „Ama-no-gawa”. Pasākums notiek ar laipnu Dienvidkurzemes novada priekšsēdētāja Aivara Priedola atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Edgars

Tā Bondare jau neko nejēdz darīt ! Visīstākā liekēde.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.20 14:39

ass

un ko tu proti darīt ?

pirms mēneša, 2021.07.25 17:29

Sandriņš

Piekrītu Edgaram! Augstprātīga un valdonīga! Rucavniekus uzskata par aborigēniem. Veido stādījumus kā čūkslienus. pIrmajā vietā ir pašlabums.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.20 22:34

UN

Visus darbus paveic pagasts par saviem līdzekļiem ar saviem strādniekiem

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.21 11:49

Rucavā