Japānas vēstnieks Rucavā iestāda Japānas kalnu ķirsi 12

Jaunas tradīcijas iedibinot “Vēstnieku koku stādīšana Rucavas muižas parkā, atzīmējot gaidāmās Olimpiskās spēles”, vizītē Dienvidkurzemes novadā, Rucavas pagastā bija ieradies Ārkārtējais un pilnvarotais  Japānas  vēstnieks Latvijas Republikā H.E. Kawaguchi Yasuhiro. Vizīti organizēja Latvijas Olimpiešu klubs sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību.

Vēstnieku pie Rucavas pagasta nama sagaidīja Dienvidkurzemes novada priekšsēdētājs Aivars Priedols, Dienvidkurzemes novada deputāts Jānis Veits, olimpietis, Latvijas Republikas Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis, dendroloģe Ināra Bondare un pašvaldības pārstāvji, vēstīts Rucava.lv.

Vizītes turpinājumā visi devās uz Rucavas muižas kalnu, kur  draudzīgā gaisotnē, visi kopā ar Japānas vēstnieku H.E. Kawaguchi Yasuhiro iestādīja- Prunus serrulata f. erecta ‘AMA-NO- GAWA’ Japānas kalnu ķirša (Sakuras) šķirnes kociņu. Vēstnieks skaidroja, ka tulkojums kociņa nosaukumam ir “Piena ceļš”, jo gan koka zari, gan ziediņi tiecas stiepties uz augšu.  Vēstniekam tika pasniegta dāvana-  Olimpiskās komandas Tokija2020 oficiālais krekls ar Raimonda Bergmaņa un Latvijas basketbolista Agņa Čavara parakstiem.

Vizītes dalībnieki tika aicināti uz Tūrisma informācijas centru “Centra Dzirnavās” un etnogrāfisko māju “Zvanītāji”, kur vēstnieks tika iepazīstināts  ar Rucavas vēsturi un tradīcijām. Rucavas sievas Japānas vēstnieku cienāja ar Rucavas balto sviestu, kas ir iekļauts aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.

Noslēgumā vēstnieks piebilda, ka ir novērojis, ka latviešu un japāņu tautām ir līdzīgas kultūras un tradicionālās vērtības kā arī mīlestība un cieņa pret dabu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Silvija

Aivars tik pa prezentācijām vien šiverē. Pa kuru laiku lietderīgais darbs tiek darīts?

pirms mēneša, 2021.07.23 10:20

Haha

Silvija! Gluži tāds pats viedoklis. Pievienojos. (Bet tā jau tās balsis tiek zvejotas...)

pirms mēneša, 2021.07.23 11:31

Kļava

Kāds sakar vispār tai bondarei ar Rucavu ? Lai tak iet dillēs un audzē burkānus.

pirms mēneša, 2021.07.23 11:58

Viņam nav laika strādāt dzīro uz nebēdu

Priedols lejaskurzemes prezidents visur jābūt klāt kur klāti galdi. Un dzīve uz haļavu

pirms mēneša, 2021.07.23 14:50

Aivars

ir kā reklāmas seja, ja manis nav visur, tad manis nav vispār!!! Balsojam par kliņģeriem!

pirms mēneša, 2021.07.23 17:40

Aina

Ha, nedomāju, ka Aivariņš ir tik maziņš, pat mazāks par maziem japāņiem, tad tāpēc viņam piemīt tas Napoleona sindroms...

pirms mēneša, 2021.07.24 10:32

ērikiņš

Augstprātīgā un valdonīgā Bondare uzskata, ka viņa Rucavai atnesusi Eiropu! Rucavniekus uzskata par aborigēniem. Veido stādījumus kā čūkslienus. pIrmajā vietā ir pašlabums. Faktiski jau par visu maksā pagasts un darbus paveic pagasta strādnieki. Tie pat darba laikā šancējot viņas privātīpašumos ! Rucavā jaunajām ģimenēm ar bērniem nav kur dzīvot, bet šai pašvaldība piešķirusi dzīvokli centrā labākajā mājā. Vai nav par lepni - tur pārguļ pārs reizes gadā. Viņai tak visos stūros īpašumi. Pat Bernātos. To dzīvokli labāk vajag piešķirt ģimenei ar bērniem vai pašvaldībai noderīgiem ļaudīm.

pirms mēneša, 2021.07.24 16:35

bet

nevajag skaust , un nav nekāds , čūksliens, ir skaisti, ne visur vajag klaju lauku ar izpļautu zāli

pirms mēneša, 2021.07.25 17:24

nu

ko tev tā Irēna izdarīja, brūtgānu atņēma vai

pirms mēneša, 2021.07.25 17:25

Tagad

Būtu labi, ja to ķirsi kāds arī aplietu, citādi galīgi sačokurojies

pirms mēneša, 2021.07.25 17:44

to Ērikiņš

Spriežot pēc kasīšanās par rucavniekiem var teikt vecu veco patiesību- ...tik rucavnieks, tik --------- !!!

pirms mēneša, 2021.07.27 08:38

Rucavā