Ar koncertu Smaižu baznīcā sāksies jaunais Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks"

Šodien Smaižu baznīcā tiks atklāts Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) jaundibinātais Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks", kas norisināsies līdz 20.augustam ar 16 dažādiem koncertiem, aģentūru LETA informēja LSO sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Jaunais festivāls saturiski pārņems pēdējā desmitgadē veiksmīgi īstenotā festivāla "Liepājas vasara" žanriskās kontūras, savukārt festivāls "Liepājas vasara" jau nākamgad atgriezīsies savās vēsturiskajās mājās - koncertestrādē "Pūt, vējiņi!".

"Dienvidkurzeme ir īpašs Latvijas apgabals. Ap Liepāju, tās sirdi, ir izvietojušās skaistas pilsētiņas un apdzīvotas vietas, kas bagātas ar vēstures liecībām un mākslas vērtībām. Daudzas vietas šajā reģionā var lepoties ar krāšņiem dievnamiem, gleznainiem parkiem un elegantām muižām," komentēja LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Viņš atzina, ka Dienvidkurzeme ir izauklējusi daudzas ievērojamas personības, un viena no tām ir Evalds Rimbenieks, baptistu mācītājs, ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" sāksies ar simbolisku koncertu Rimbenieka dzimto Smaižu baznīcā. Festivāla programmā ir vairāki kamermūzikas koncerti, gaidāmi ir arī trīs orķestra koncerti. Savukārt festivāla noslēgums izskanēs Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē kopā ar Valsts akadēmisko kori "Latvija" un operas solistiem.

Pievieno komentāru

Priekulē