Pārmaiņas Dienvidkurzemes novada Dunikas pagastā maina Sikšņu pasta nodaļas darbībā 4

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Dienvidkurzemes novada Dunikas pagastā no 2021. gada 23. novembra tiek mainīts Sikšņu pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk Sikšņos visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no plkst.10 līdz 11 tiks nodrošināti līdzšinējā atrašanās vietā Purenītēs vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka savā dzīvesvietā, portālu "ReKurZeme" informē "Latvijas Pasta" Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone.  

Ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu Sikšņu pasta nodaļā, kas rada Latvijas Pastam ikgadējos zaudējumus vairāk nekā 9500 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs ērti pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi.  Tāpat kā līdz šim, Sikšņu pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde.

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus arī pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā: vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu piegādi, pieņemšanu un nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas PNS kontā, komercpreču iegādi u.c.

Ar pastnieka starpniecību Sikšņu iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo un pārējos pastnieka pakalpojumus dzīvesvietā iespējams saņemt, iepriekš sazinoties ar Latvijas Pasta Klientu centru pa tālruni: 27008001 vai 67008001. 

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Sikšņu pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 67008001, 27008001 un norādot datumu, kurā klients vēlas saņemt sūtījumu. Savukārt, apmeklējot Nīcas pasta nodaļu Bārtas ielā 6, sūtījumu saņemšana bez iepriekšēja pieteikuma iespējama pirmdienās–piektdienās no plkst.7 līdz 13. 

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Par universālā pasta pakalpojuma saistībām, kas paredz, ka Latvijas Pastam katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta. 

Sikšņu iedzīvotāji par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām no 2021.gada 23.novembra tiks informēti ar īpašiem paziņojumiem savās pastkastītēs, sākot ar 25.oktobri.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jons

Nu ko? Teritoriālā reforma rullē! Ceļi no Sikšņiem uz visām pusēm ar šodienu faktiski sabrukuši. Pasta nodaļu likvidē un to pasniedz kā kārtējo uzlabojumu. Varbūt vajadzētu kādu ierēdni uz mieta uzsēdināt! Ļauni jau skan - bet citādi laikam neviens neko par laukiem dzirdēt negrib!

pirms mēneša, 2021.10.22 17:25

pasta balodis

Priekš kam jums Pastu?Vieni vienīgi zaudējumi,vajag izmantot,lai būtu ieņēmumi.

pirms mēneša, 2021.10.22 21:41

kam vēl tas nav skaidrs

reformas visus 30 gadus Latvijā notiek tikai tāpēc, lai likvidētu laukus, pēc katras reformas kaut ko aizver , iznīcina, saīsina, likvidē, bet taisot reformas reformisti vienmēr var nogrābt lielu žūksni naudas

pirms mēneša, 2021.10.26 14:20

Apbrèc paši sevi

Nu bet laucinieki, kur jūs esat, kur ir jūsu bērni,jūsu lielās ģimenes, saimniecības jūsu mājās, kāpēc nearat nesējat ?Kas jūsu vietā to darīs,kas sauks bērnus mājās , lai veido ģimenes un saimnieko ?? Kāpēc ir tikai daži kas to dara, bet pārējie ar izstieptu roku tikai gaida ,ka kāds nāks dos kaut ko un sakārtos !! Kas tad nāks un tos laukus kops ?

pirms 26 dienām, 2021.11.07 09:58

Dienvidkurzemes novadā