Jaunākā infografika par Covid-19 saslimušo skaitu Liepājā un Dienvidkurzemē

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 133 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 36% ir reģistrēti Rīgā, bet lielāks skaits saslimušo atklāts arī Madonas un Jēkabpils novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā ir konstatēti 48 jauni saslimušie, bet 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 622 cilvēki. Līdz ar to pirmo reizi kopš jūnija beigām divās nedēļās inficēto kopskaits Rīgā atkal ir pārsniedzis 600 gadījumu robežu, vēsta LETA.

Madonas novadā aizvadītajā dienā atklāti 10 jauni inficētie. Jēkabpils novadā konstatēti septiņi, Jūrmalā, kā arī Ludzas un Valmieras novadā - seši, Līvānu, Mārupes, Ropažu un Saulkrastu novadā - katrā pieci, bet virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 622, Daugavpilī - 62, Ropažu novadā - 57, Jelgavā - 55, Jūrmalā - 50, bet Madonas novadā - 49 iedzīvotāji. Latvijā pašlaik vairs nav pašvaldību, kurās nebūtu neviena akūta inficētā.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 79,2 gadījumi.

Tostarp 13 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, no tām piecās tiek pārsniegts par 50%. Visaugstākais saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotājiem ir Līvānu, Ropažu, Olaines, Madonas, Gulbenes, Ādažu novadā, Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Saulkrastu, Rēzeknes un Valkas novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Pievieno komentāru

Dienvidkurzemes novadā