Jaunākā infografika par Covid-19 saslimušo skaitu Liepājā un Dienvidkurzemē

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 80 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 30% ir reģistrēti Rīgā, bet lielāks skaits saslimušo atklāts arī Ogres novadā un Rēzeknē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā ir konstatēti 24 jauni saslimušie, bet 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir sasniedzis 414 cilvēkus.

Ogres novadā aizvadītajā dienā atklāti septiņi jauni inficētie. Rēzeknē konstatēti pieci, Jelgavā, Madonas un Tukuma novadā katrā četri, Mārupes un Rēzeknes novadā katrā trīs jauni inficētie, bet virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 414, Ogres novadā - 31, Jelgavā, Madonas un Mārupes novadā - katrā 25, bet Liepājā, Ķekavas un Ropažu novadā - katrā 21 iedzīvotājs. Neviens saslimušais pēdējo divu nedēļu laikā nav reģistrēts Alūksnes un Valkas novadā.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 47,6 gadījumi.

Šobrīd 16 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp septiņās tiek pārsniegts par 50%. Visaugstākais saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotājiem ir Līvānu, Madonas, Krāslavas, Gulbenes, Salaspils, Mārupes novadā, Ventspilī, Ķekavas, novadā, Rīgā, Saldus un Ropažu novadā.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 80 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par vienu ar šo slimību saistītu nāves gadījumu, liecina SPKC sniegtā informācija.

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs ir pieaudzis no 45,4 līdz 47,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 7385 Covid-19 izmeklējumi un pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 1,1%.

Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts kopumā 139 284 cilvēkiem, bet miruši 2559 ar šo slimību sasirgušie.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā Latvijā konstatēti 902 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet pārējie tiek uzskatīti par slimību jau pārslimojušiem. Līdz ar to pirmo reizi kopš jūnija beigām pārsniegta 900 gadījumu robeža.


Pievieno komentāru

Dienvidkurzemes novadā