FOTO: Māju kafejnīcu dienā ekskluzīvi našķojas Gaviezes stacijā

Sestdien, 17. jūlijā, Dienvidkurzemes novada dienvidu Māju kafejnīcu dienu laikā ikvienam bija ekskluzīva iespēja pabūt slēgtajā Gaviezes stacijā un nobaudīt tur piedāvātos veselīgos dzērienus un gardumus, piedalīties dažādās darbnīcās un gremdēties atmiņās par aizgājušo laiku.

Gaviezes stacijas kafejnīcā "Nākamā pietura Gaviezes stacija" saimniekoja Gaviezes senlietu krātuves krājumu glabātāja Lilita Bauģe un viņas draudzene Aija Vīdnere. Kafejnīcas ēdienkartē bija: “Mūžīgā tēma – vitamīni” – smūtiji; “Tipa lauku “Fanta” – limonāde; “Sarkanais samts” – kēksiņi; “Atkal viņš...” – Otaņķu rupjmaizes grauzdiņi ar ķiplokiem; “Dzelzceļnieka dienišķā maize” – auzu pārslu cepumi ar žāvētām ogām. Stacijas āŗpusē varēja iegādāties medu, kā arī avenes un upenes.

L. Bauģe stāsta, ka smūtiju sastāvdaļas - avenes, upenes, jāņogas - bija tepat no viņas dārza Gaviezē. Arī sasladētās zemenes, kas tika izmantotas piena un zemeņu kokteilī. Konditorejas izstrādājumus bija sarūpējusi A. Vīdnere. 

Gaviezes senlietu krātuves krājumu glabātāja priecājas, ka Māju kafejnīcu dienu laikā bija iespēja atvērt staciju apmeklētājiem, jo ēka ikdienā ir slēgta. Šī bija ekskluzīva iespēja pabūt stacijā. Lai sarīkotu šo pasākumu, bija nepieciešama liela uzņemšanās, jo darbu bija daudz. A. Vīdnere piebilst, ka, gatavojoties šai sestdienai, stacijas ēku apdzīvojušas jau nedēļu, lai visu iekārtotu, sakoptu un izpļautu apkārtni pie stacijas. 

L. Bauģe pauda cerību, ka šis varētu būt sākums, lai stacija kļūtu par kultūrtelpu. 

"Kaut ko tādu pirmo reizi izbaudām, kaut kas tads pirmo reizi notiek Gaviezē. Ja tāda iespēja ir, tad atbraucām. Smūtijs stacijā bija ļoti garšīgs. Jau izbaudījām. Patīkami, ka pieejama ir Gaviezes stacija," stāsta gavieznieks Krišjānis Mednis. 

"Ideja par Māju kafejnīcu dienu ir ļoti laba. Tiek atdzīvinātas vietas, kuras varbūt jau ir piemirstas, arī paši vietējie var apskatīt, kas pa šo laiku ar staciju ir noticis. Pasākums ir jauks, bet skats uz staciju ir skumīgs," atzina gavieznieces Rudīte un Iveta. 

Dienvidkurzemes novada dienvidu Māju kafejnīcu dienas sākās piektdien un apmeklētajus gaidīs arī svētdien. Gaviezes stacija bija atvērta tikai sestdien. Savukārt svētdien kafejnīca “Vecmammas pankoki” darbosies Gaviezes muižas kompleksa teritorijā starp Gaviezes Kultūru namu un Gaviezes senlietu krātuvi “Atmiņu pūrs”.

Kopumā 15 novadnieki šajā nedēļās nogalē ver savas sētas un terases viesiem un rāda savus meistarstiķus, piedāvājot ēdienkartes, kas pārsteidz ikvienu apmeklētāju. Visu programmu svētdienai skatīt šeit

Pievieno komentāru

Grobiņā