Dienvidkurzemes novadā notiks tūrisma festivāls "Bārtas rudens 2021"

Dienvidkurzeme ir apvienojusies, kļuvusi par vienu veselu un svētki kļuvuši vēl varenāki. 18. un 19. septembrī atpūtas bāzē “Ods” norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušais tūrisma festivāls “Bārtas rudens 2021”. Tagad – viens novads, divas upes, četras iespējas – vareni svētki, apvienojot laivošanu, supošanu, orientēšanos un velo braukšanu pa Bārtas mežiem. 

Četras iespējas – festivāla laikā norisināsies laivošanas svētki “Bārtas rudens 2021”, ūdenstūrisma sacensības “Bārtas rudens 2021”, orientēšanās sacensības “DR-krasts Bārta 2021”, kā arī jaunums šogad – velokrosa sacensības “Bārtas rudens 2021”. Velo sacensības un orientēšanās norisināsies vienu dienu, savukārt laivošanas festivāla dalībnieki var izvēlēties piedalīties pasākumā vienu dienu vai divas dienas.

Laivošanas svētkos savu dalību aicinātas pieteikt ģimenes, draugu vai kolēģu komandas, kas vēlas izbaudīt Vārtājas un Bārtas upes – laivošanas piedzīvojumu un atvasaras baudīšanu kopā ar nakšņošanu atpūtas bāzē “Ods”, kur dalībniekus sagaidīs dažādi pārsteigumi. Pa dienu piedzīvojumi uz ūdens un mežā, bet vakarā ugunskurs ar piedzīvojumu stāstiem, uz uguns gatavotas vakariņas un dejas ap savu ugunskuru grupas “Laika bende” pavadījumā. Svētkos var piedalīties ar savu laivu, vai pieteikties uz kanoe vai smailes tipa laivām, ko piedāvās mūspuses laivu operatori. Un tad jau vēl lieliskā iespēja supot – pavisam jauna pieredze Bārtas upē.  Pieteikuma anketa aizpildāma elektroniski, lai būtu iespēja visiem nodrošināt laivas un supus.

Jau tradicionāli kopā ar laivošanas svētkiem notiek arī ūdenstūrisma sacensības. Apļveida ātruma nobraucieni, slaloma distance un komandas sacensības – tas viss baudāms gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem. 

Nu jau otro gadu tūrisma festivālā piedalīsies arī orientieristi un kopumā labākos noskaidros septiņās vecuma grupās. Tiek gaidīti gan orientēšanās profesionāļi, gan arī tie, kas beidzot vēlas iepazīties ar šo sporta veidu un doties aktīvā pastaigā pa mežu. Distanču garumi no 1,2 līdz 6,5 kilometriem – pēc katra spējām un varēšanas. Pieteikšanās, izmantojot LOF pieteikumu sistēmu: https://lof.lv/pieteikumi/ . Droši var ņemt līdzi arī groziņu uz sacensībām, jo sēņu mežā daudz!

Kā jaunums šī gada festivālā ir velokrosa sacensības, tur gan sēnes nesalasīsi! Par sacensību dalībnieku var būt jebkurš sportists velobraucējs ar savu, tehniskā kārtībā esošu, velosipēdu un sacensībām atbilstošu veselības stāvokli. Uzvar dalībnieks, kurš savā vecuma grupā uzrādījis labāko distances veikšanas laiku. Sacensības notiek individuālā ieskaitē, apļos šķēršļotā apvidū ar dabiskiem un mākslīgiem šķēršļiem, apļa garums aptuveni pieci kilometri. Distance veidota pa meža ceļiem, takām un pļavām atpūtas bāzes “Ods” apkārtnē.

Pievieno komentāru

Dienvidkurzemes novadā