Cīravniekam Robertam Figoriņam lielākais ābols pamazām tuvojas jau kilograma smagumam 2

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības skolotājs Roberts Figoriņš šogad savā dārzā izaudzējis vēl milzīgāku ābolu par iepriekšējo gadu rekordistiem. Lielākais ābols bija pat vairāk nekā 100 gramus smagāks par pērno rekordu.

R. Figoriņš milzīgāko ābolu svēra 9. septembrī un tas bija 876 gramus smags. Tas bija tas pats ābols, kurš pagājošo nedēļu uzvarēja lielāko ābolu konkursā Durbē. Ābols pēc nedēļas nostāvēšanas mājās ledusskapī Durbes konkursā svēra 865 gramus.

"ReKurZeme" jau ir rakstījusi, ka R. Figoriņam lielie āboli izaug skaistā dārzā Grobiņā. Zariņu viņam uzdāvināja draugi un viņš pats to uzpotēja uz "Trebū" ābeles.

Cīravnieks stāsta, ka nav zināms, kas tā ir par šķirni. Potzars iegūts kādās vecās mājās kādreizējā Durbes novada teritorijā. Visticamāk, tā ir kāda laba veco laiku šķirne, kas priecē ar milzīgiem āboliem.
 
Šogad uz uzpotētā zara bija aptuveni 30 āboli. Lielākā daļa bija smagāki par 500 gramiem. Āboli, kad tos nomizo, ir ļoti garšīgi. R. Figoriņš piebilst, ka ābele netiek speciāli mēslota, lai tā būtu ražīgāka. 

R. Figoriņš jau ceturto gadu sver savus lielākos ābolus. Pērn lielākais svēra 751 gramu. 2019. gadā lielākais ābols bija 738 gramus smags, bet 2018. gadā - 743 gramus. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...un atvainojos,

jo iepriekšējā komentārā pievienoju smaidiņus,kuri portālā pārvērtās par jautājumzīmēm.

pirms mēneša, 2021.09.22 19:04

Dienvidkurzemes novadā