Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dakteris Andris Kalns izglābj nāvei lemto stirnas bērnu 4

Stirniņa Bembija šajā pasaulē ieradās 4. maijā, kad viņas mammu, šķērsojot lielceļu Rīga–Liepāja, aptuveni 50 kilometrus no Liepājas notrieca mašīna. Sadursme bija liktenīga stirnai un nepatīkama mašīnā sēdošajiem, tomēr stirnas bērns bija dzīvs un mašīnā esošais ārsts Andris Kalns mazuli glāba, šodien raksta laikraksts "Kursas Laiks".

No ceļa tika aizvākts pieaugušās stirnas līķis, tomēr par dzīvo mazuli intereses nevienam nebija, tādēļ ārsts viņu nogādāja savās mājās.

"Šāds gadījums, kad mazulis izdzīvojis pēc mātes nāves, Latvijā laikam būs pirmais. Es pagaidām nezinu līdzīgus precedentus. Kopšanu noteikti apgrūtina tas, ka nav mātes piena," "Kursas Laikam" atzīst Dabas aizsardzības pārvaldes struktūrvienības "Līgatnes dabas takas" vadītāja Inta Lange.

"Ievainotos dzīvniekus neviens nepieņem. Zoodārzā jau ņem tikai veselus dzīvniekus. Tepat Kalvenē, Zoodārza filiālē, nav tādu resursu, lai koptu slimus un ievainotus dzīvniekus," atzinis Valsts meža dienesta Dienvidkurzemes virsmežniecības virsmežzinis Indulis Sarma.

A. Kalns uzsver – Latvijā nav pienācīgas aprūpes ievainotiem dzīvniekiem. "Ir Rietumvalstis, kur dzīvniekiem ir paliatīvā aprūpe. Suņi ar trīs kājām piedalās sacensībās un ieņem godalgotas vietas. Par meža dzīvniekiem un putniem ir īpašs stāsts. Mums nav, kur likt uz ceļa savainotu cūku, stirnu vai briedi. Es uzskatu, ka tas nav pareizi. Ir jābūt vietai, kur ievainotu dzīvnieku varētu nogādāt un kur viņam palīdzētu," uzskata A. Kalns.

Plašāk lasiet 17. maija "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Santa

Visjaukākie vēlējumi dakterim un viņa ģimenei. Malači

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.18 07:17

Zebiekste

Un kas būs pēc tam? Paies vasara, pienāks ziema... Kas notiks ar jauko stirnas bērnu, kad tas būs paaudzies?
Diemžēl, ne visi cilvēki spēj pieņemt dabas skarbos, bet godīgos likumus, ka kāda nelaime (nāve) ir iespēja izdzīvot nākamajam barības ķēdes posmam. Skaistajām lapsām un citiem plēsējiem arī šobrīd ir mazuļu laiks. Viņi arī ļoti grib ēst...

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.18 22:58

Zebiekste nesatraucies

Stirna ir nogādāta Līgatnes dabas parkā.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.19 01:02

Vietējās ziņas