Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atver tālruņa līniju, lai iedzīvotāji var uzdot jautājumus par ēku atjaunošanu

Informatīvās kampaņas ''Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības'' ietvaros daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, māju vecākie un apsaimniekotāji tiek aicināti uzdot savus jautājumus ekspertiem par ēku atjaunošanu.

Līdz 3. martam darbosies informatīvais kampaņas tālrunis 29117126, uz kuru zvanot ikviens var saņemt ekspertu atbildes, informē kampaņas rīkotāji. Jautājumus var uzdot arī rakstiski tiešsaistes forumos Facebook/ekubirojs un mājas lapā www.sharex.lv.

Februāris pasludināts par ēku atjaunošanas mēnesi un tāpēc tiek rīkota informatīva kampaņa ''Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības''. Kampaņas mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus par ēku atjaunošanu, izglītojot, cik šis process patiesībā ir vienkāršots un pieejams.

Informatīvais tālrunis darbosies no pulksten 9 - 17. Ekspertiem varēs uzdot jautājumus par ēku atjaunošanu: kādi soļi jāsper, kāda dokumentācija nepieciešama un kā to sagatavot, kāds finansējums visizdevīgākais un kādi būs mēneša maksājumi ilgtermiņā, kādiem jābūt ēku energoefektivitātes rezultātiem, u.tml.

Dažādu iemeslu dēļ daudzdzīvokļu ēku atjaunošana Latvijā noritējusi ārkārtīgi lēni. Pēdējo septiņu gadu laikā Latvijā ir atjaunoti aptuveni tikai 740 daudzdzīvokļu ēkas, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Tie ir vien aptuveni 2% pēc ēku skaita no padomju laikā celtajiem daudzdzīvokļu namiem valstī. 

Īpašnieku izlēmības trūkums daudzdzīvokļu ēku sektorā ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kāpēc Latvijā nenotiek aktīva ēku atjaunošana. Tas ir būtiski aizvien pieaugošās mājokļu novecošanās apstākļos, kas nākotnē nozīmētu dzīvojamā fonda krīzi valstī.
Mēneša ietvaros notiks dažādas iedzīvotāju izglītojošas aktivitātes, laužot galvenos aizspriedumus par ēku atjaunošanu, kā arī izglītojot par Latvijas situācijai salīdzinoši jaunām pieejām jeb biznesa modeļiem, kas būtiski atvieglo un veido caurspīdīgāku un pārredzamāku pašu ēku atjaunošanas procesu. Viens no šādiem risinājumiem ir energoefektivitātes pakalpojuma sniedzēji jeb ESKO, kuru darbība balstās uz labāko Eiropas valstu un ASV praksi, nodrošinot standartizētu ēku atjaunošanas procedūru un dokumentāciju, kā arī garantētiem rezultātiem un enerģijas ietaupījumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas