"Zemnieku saeima": dažviet ziemas rapša sējumi Kurzemē jau ir noslīkuši

Dažviet ziemas rapša sējumi Kurzemē jau ir noslīkuši, pastāstīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Viņa norādīja, ka lauksaimnieki šonedēļ ir sākuši rudzu un ziemas kviešu sēju – nākamās divas nedēļas būs to intensīvākais sējas laiks.

Savukārt ziemas rapša sēja ir beigusies un jau var secināt, ka dažviet sējumi ir sākuši dzeltēt. "Ir atsevišķas vietas, kur iesētais rapsis sācis dzeltēt. Rapsim vispār nepatīk, ja to pārāk slapjā augsnē iesēj, jo tad dīgsti ir vārgi un sāk dzeltēt," paskaidroja Dzelzkalēja.

Tomēr dažviet ziemas rapša sējumi jau ir noslīkuši. "Ir arī izslīkušas vietas, kur sēklas zem ūdens stāvēja pēc sējas un nemaz nav sadīgušas," sacīja "Zemnieku saeimas" pārstāve un piebilda, ka parasti šādus sējumu iztrūkumus var novērot vien pavasarī.

"Kopumā iesētais rapsis izskatās labi, dažviet jau dzinumi ir diezgan lieli, un tos sāk miglot ar fungicīdiem un augšanas regulatoriem. Ir vietas, kur ir knapāks, bet, ja rudens būs gana silts, rapsis saņemsies, un viss būs kārtībā," apliecināja biedrības pārstāve un piebilda, ka lauksaimnieki apzinās pārziemošanas risku.

Jau vēstīts, ka slikto laika apstākļu dēļ ziemāju sēja vietām joprojām ir apgrūtināta.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā