Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vladislavam Pušmucānam - 100

9. jūlijā Kazdangas kultūras centrā notiks bijuša lauksaimniecības tehnikuma skolotāju un absolventu salidojums, lai atzīmētu tehnikuma ilggadīgākā direktora Vladislava Pušmucāna 100 gadu dzīves atceri.

Viņš vadīja tehnikuma darbinieku un audzēkņu saimi sarežģītajos pēckara gados (1945.-1964.), kad sabiedrībai bija jāatbrīvojas savā apziņā, morālē un tikumos no "kaitīgām kapitālisma paliekām" un steidzīgi jāapgūst pasaulē "vispareizākā" marksistiskā-ļeņiniskā-staļiniskā cildenā ideoloģija. Direktors ar savu cilvēcisko izpratni un rāmumu prata ap sevi pulcināt un aizstāvēt daudzus talantīgus un spējīgus skolotājus, sava priekšmeta meistarus un plašās saimniecības vadītājus.

1950-tajos gados Lauksaimniecības ministrijas Kadru pārvaldē valdīja uzskats, ka Kazdangas tehnikumā ir spēcīgākais pedagogu sastāvs visā LM tehnikumu (tādi bija 22) sistēmā. Tādēļ nebija brīnums, kad 1963. gada jūnijā PSRS LM Kadru pārvalde vēlējās tuvāk iepazīties ar Latvijas Republikas lauksaimniecisko kadru sagatavošanas darbu problēmām un pieredzi, tad Kazdanga tika atzīta par piemērotāko, kas nedarītu kaunu Latvijai visā dižajā impērijā. Kazdangā ieradās ne tikai no Maskavas vadošie speciālisti un zinātnieki, bet raiba sabiedrība no visām savienotām republikām, lai Latvijas pieredzi caur Kazdangas prizmu popularizētu pasaules komunisma citadelē. Pēc četru dienu vizītes viesi aizbrauca apmierināti ar redzēto un drīz Maskavā tika izdota grāmatiņa "Radošais darbs", kurā apkopota Latvijas lauku tehnikumu pirmrindas pieredze.

Kazdanga bija vecākā vidējā lauksaimniecības mācību iestāde Kurzemes apgabalā (1930-2009), kuru absolvēja ap 5000 ne mazums Latvijā izcilu speciālistu. V. Pušmucāns Kazdangu atstāja 1971.g. rudenī, bet pašreiz mūža nogali pavada Madonā pie jaunākā dēla Arkādija.

Reizē ar V. Pušmucāna jubileju notiks ari tehnikuma fizkolektīva dibināšanas 65 gadu atceres salidojums.

Visi kustības spējīgie un pie pilnas saprašanas esošie kazdandznieki, kam Kazdanga joprojām ir mīļa jaunības dienu sapņu zeme, aicināti pulcēties plkst.14.03 līdzi ņemot ķocīti ar liesu ēsmu un veselībai nekaitīgu šķidrumu.

Atstājiet sunīti, kaķīti un brauciet uz Kazdangu 9. jūlijā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā