Visaugstākā kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 patlaban ir Dundagas, Aizputes un Krāslavas novados 2

Visaugstākie divu nedēļu kumulatīvie saslimstības ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotāju rādītāji patlaban ir Dundagas, Aizputes un Krāslavas novados, medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Dundagas novadā patlaban šis rādītājs ir 961 gadījums, bet Aizputes novadā - 586. Šīm abām pašvaldībām seko Krāslavas novads ar 353 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Iepriekš epidemiologs skaidroja, ka pašvaldībās ar zemu iedzīvotāju skaitu un augstu Covid-19 gadījumu skaitu kumulatīvais saslimstības rādītājs būs augstāks nekā pašvaldībās ar lielu iedzīvotāju skaitu, vēsta LETA

Relatīvi augsta saslimstība novērota arī Kuldīgas novadā, kur šis rādītājs ir 314 gadījumi. Tāpat arī Rojas novadā saslimstības rādītājs pieaudzis līdz 263 gadījumiem, kamēr Daugavpilī - 235, bet Olaines novadā - 164.

Būtiski pieaudzis arī pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars. Ja pirms trīs nedēļām pozitīvo testu īpatsvars bija 0,3%, tad pagājušajā nedēļā šis rādītājs sasniedzis 2,2%, kas ir septiņkārtīgs pieaugums.

Straujš saslimstības pieaugums, pēc epidemiologa paustā, tiek novērots jau trīs nedēļas pēc kārtas. Pagājušajā nedēļā kopumā tika atklāti 584 Covid-19 gadījumi, līdz ar to arī divu nedēļu kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju patlaban sasniedzis 51,8 gadījumus, skaidroja epidemiologs. Tas esot otrais augstākais saslimstības rādītājs Baltijas valstu vidū, kur tikai nedaudz zemāks saslimstības līmenis konstatēts Igaunijā.

Aizvadītājā nedēļa katru dienu tika veikti vidēji 3859 Covid-19 testi, kamēr vēl pirms trīs nedēļām ik dienu tika veikti 2368 Covid-19 izmeklējumi.

Pieaudzis arī hospitalizāciju skaits - patlaban vidējais rādītājs esot 8%, kas nozīmē, ka teju katrs desmitais pacients no vienā dienā atklāto gadījumu skaita tiek stacionēts. Arī šeit, pēc Perevoščikova paustā, tiek novērots zināms pieaugums, kas varētu būt saistīts ar to, ka, paplašinoties Covid-19 izplatībai, biežāk slimo riska grupās esošie iedzīvotāji.

Tikmēr Kuldīgā, kur iepriekš tika atklāta plaša Covid-19 izplatība, jau teju nedēļu novērots kumulatīvo saslimstības rādītāju samazinājums. Līdz ar to Kuldīgā situācija uzlabojas, rezumēja epidemiologs.

Savukārt Daugavpilī, kur arī tika atklāts plašs uzliesmojums, saslimušo skaits nedaudz turpina pieaugt, bet, pēc Perevoščikova paustā, tas ir saistīts ar to, ka tika veikta intensīva riska grupu testēšana. Tomēr, novērtējot situāciju šajā pašvaldībā kopumā, Perevoščikovs komentēja, ka tā ir stabila.

Tāpat epidemiologs informēja, ka iepriekšējā nedēļā tika atklāts uzliesmojums kādā hokeja komandā Jelgavā, kur tika konstatēti 16 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi.

Jau ziņots, ka, pēc Perevoščikova paustā, aizvadītāja nedēļā inficēšanās ar Covid-19 savā ģimenē notikusi 26,5% no visiem atklātajiem un noskaidrotajiem saslimšanas gadījumiem.

Tikmēr darbavietās inficējušies 29,3% no visiem jaunatklātajiem Covid-19 pacientiem, bet izglītības iestādēs - 31,4%.

Savukārt inficēšanās saistībā ar ārstniecībās iestādēm konstatēta 6% gadījumu, skaidroja epidemiologs, piebilstot, ka saslimušo skaits ārstniecības iestādēs nav liels un šie gadījum nav saistīti tikai ar vienu ārstniecības iestādi.

Savukārt 5% gadījumu personas inficējušās sporta nodarbībās, atklāja epidemiologs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aizputniekiem

Jùs tießam esat slimi....garìgi.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 13:53

Silvija

Kur tad palikusi Rekurzemes cenzūra? Visādas muļķības cenzēja, bet ja apvaino vesela novada iedzīvotājus, tad tas ir akceptējams?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 15:49

Aizputes novadā