Vilciņi no Grobiņas ripos uz Saldu un Rīgu 1

Līdz 13. martam Skolēnu interešu centrā Grobiņā apskatāma izstāde “Ar vilciņu Rīgā braucu...” Vēlāk labākos kurzemnieku darbus vērtēs Saldū, bet aprīlī un maijā – Rīgā.


Idejas aizgūst pieaugušie

Vizuālās un lietišķās mākslas izstāde “Ar vilciņu Rīgā braucu...” tapusi, iesaistoties tāda paša nosaukuma Valsts jaunatnes iniciatīvu centra organizētā projektā.

2010. gada jūlijā notiks X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Lai tajos veiksmīgi piedalītos, izglītības iestādēs skolēni un pedagogi jau laikus sākuši gatavoties. Svētku simbols būs virpuļojošs rotaļu vilciņš, tāpēc izraudzīts atbilstošs izstādes nosaukums, tēmas izvēli pamato Skolēnu interešu centra (SIC) vizuālās un lietišķās mākslas metodiķe Verena Krūče.

Projekta ideja ir parādīt, kā senās tradīcijas radoši apvienojas ar mūsdienīgo. Liepājas rajona skolēni radījuši tik oriģinālus mākslas darbus, ka tie iedvesmo arī pieaugušos izstādes apmeklētājus, novērojusi V. Krūče.

Domā par zvēriem

Vispirms vizuālās un lietišķās mākslas darbi vērtēti skolās, lai labākos sūtītu uz Liepājas rajona izstādi. Marta beigās trīs pirmo vietu ieguvēju darbi ceļos uz Saldu, kur tos vērtēs žūrija, lai izraudzītos piemērotākos izstādei Rīgā, pastāsta metodiķe.

Mākslas darbu autori ir, sākot no pirmsskolas vecuma bērniem līdz pat vidusskolēniem. Izraudzīto tehniku klāsts ir visai plašs – zīmējumi, gleznojumi, filcēti mākslas darbi, veidojumi no papīra, koka un citiem materiāliem. Katram jaunajam māksliniekam bijusi iespēja brīvi izpausties un interpretēt tēmu pēc saviem ieskatiem.

Pirmais, kas bērniem nāk prātā, ir meža zvērs, smaida Purmsātu speciālās internātpamatskolas skolotāja Monta Inne. Taču, paskaidrojot ideju plašāk, bērni uztver to un spēj veiksmīgi realizēt. Skolēni no Purmsātiem šogad “gleznojuši ar plastilīnu” liela formāta darbus, tas viņiem licies gana aizraujoši, atzīst M. Inne.

Rāda ritmu un rotāciju


Arī Lažas speciālajā internātpamatskolā bērni vispirms iedomājušies dzīvnieku, taču ar skolotāja palīdzību pratuši saskatīt tēmas daudzpusību. “Ļoti interesanta tēma – vilciņš kā kaleidoskops, rotācija. Tas ir brīnišķīgi!” sajūsmu neslēpj pedagogs Imants Ozols.

Grobiņas vidusskolas jaunākie skolēni vispirms domājuši par dzīvnieku, bet vecāko klašu jaunieši tēmu jau traktējuši daudzveidīgāk, stāsta vizuālās mākslas skolotāja Maija Vārna. Sākumskolas audzēkņi darbu pie skicēm sākuši jau decembrī. Vispirms izpētījuši grāmatu ilustrācijas, tad ķērušies pie zīmēšanas. Mazajiem bērniem lielāku laukumu nokrāt grūti, tāpēc darbs veidots no vairākām daļām: viens uzzīmējis pilsētu, cits – mašīnas, meitenes zīmējušas vilciņus, stāsta skolotāja.

8. klases skolniece Agnese Kraukle zīmējumu jauktā tehnikā veidojusi vairāk pēc pašas idejām. Krietni pastrādājusi sestdien un svētdien, un darbs bijis gatavs. Viņai palīdzējusi arī klasesbiedrene Līga Aizupiete. Darba tapšanas laikā bija jāiegulda daudz enerģijas, bet skolnieces un skolotāja ir vienisprātis, ka rezultāts sniedz gandarījumu. Izstādi Grobiņas SIC ikviens var apskatīt līdz 13. martam.

UZVARĒTĀJI

* Vizuālās mākslas darbi
1.–3. klašu grupa  
“Vilciņš Dziesmu svētkos” –  1.–3.kl. vizuālās mākslas pulciņš, Grobiņas vidusskola, skolotāja Maija Vārna
4.–6. klašu grupa
“Ar melnu vilku tautu meita” – Megija Druskina (4. kl.), Apriķu pamatskola, skolotāja Antra Muižarāja
7.–9. klašu grupa
“Krāsu ritmi, raksti” – Agnese Kraukle (8. kl.), Grobiņas vidusskola, skolotāja Maija Vārna
10.–12. klašu grupa
“Vilciņi zvaigznājā” – Edgars Grava (11. kl.), Vaiņodes vidusskola, skolotāja Aija Šteimane
Speciālo skolu grupa
“Krāsu ritmi, plastilīns” – Gundars Bernāts (6. kl.), Purmsātu speciālā internātpamatskola, skolotāja Monta Inne

* Lietišķās mākslas darbi
Pirmsskolas vecuma grupa  
“Vilku gads” – Grobiņas vidusskolas sešgadnieku klase, skolotāja Kristīne Vidzeniece
1.–3. klašu grupa
“Raibais un tītais vilciņš” – Elīza Mihailova (2. kl.), SIC, skolotāja Verena Krūče
4.–6. klašu grupa
“Spēle lielā kartona kastē” – Kalvenes pamatskolas 2. – 6. kl. vizuālās mākslas pulciņš, skolotāja Anna Mētra
7. – 9. klašu grupa
“Koka ratus vilks velk” – Vērgales pamatskolas vizuālās mākslas pulciņš, skolotāja Ārija Poriņa
Speciālo skolu grupa
“Virpots koka vilciņš” – Raivis Siksna (5.kl.), Purmsātu speciālā internātpamatskola, skolotājs Agris Šteinbergs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vilciņš

cik brīnišķīgi jauki darbi, arī es kādu vārda brāli labprāt iegādātos, prieks par mūsu bērniem, lai viņiem arī turpmāk ar viņu rokām top darināti tik jauki darbi...

pirms 11 gadiem, 2009.03.06 11:33

Aizputes novadā