Vienmēr "pilnas kabatas" ideju 7

Biedrības "Aizputes Samarietis" paspārnē darbojas organizācijas valdes locekles Ineses Šteinbergas izloloti projekti – atbalsta centrs ģimenēm, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, un centrs "Viss mazuļiem". Pirmajā bērniem invalīdiem divas reizes nedēļā ir iespēja satikties, būt kopā un piedalīties dažādās tematiskās nodarbībās, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

Centra biedru nu kļuvis tik daudz, ka visiem sāk trūkt vietas, tāpēc I. Šteinberga gādā par papildu telpu. Viņa uzrakstījusi projektu Borisa un Ināras Teterevu fondam, piesaistījusi finansiālu atbalstu, tomēr ar to visam nepietiek un biedrība cenšas izlīdzēties saviem spēkiem.

Līdztekus atbalsta centram jau devīto gadu pie “Aizputes Samarieša” darbojas Bēbīšu skoliņa, kur aicināti pilsētas un novada mazuļi jau no četru mēnešu vecuma kopā ar mammām. “Mājās vienmēr atrodas, ko darīt – jāmazgā trauki vai kas cits, un ne vienmēr mazajam atrodas laika. Turklāt šeit bērns mācās būt kopā ar citiem,” stāsta iestādes izveidotāja.

Tie, kuri izauguši no Bēbīšu skoliņas, var apmeklēt Mazo bērnu skoliņu. “Kādreiz to saucām par Rotaļu pieskatīšanas grupiņu, bet tagad nodēvējām par skoliņu, jo bērni tur arī mācās. Svarīgi apgūt arī tādas lietas – kā ēst pastāvīgi un iet uz podiņu. Vēlāk, kad iet uz bērnudārzu, tad arī šīs zināšanas ir ļoti vajadzīgas.” Savukārt jau paaugušies bērniņi pēc dārziņa “Aizputes Samarieša” telpās var apgūt angļu valodu vai piedalīties mūzikas nodarbībās.

Paralēli brīvprātīgajam darbam biedrībā I. Šteinberga strādā policijā. Viņa ir nepilngadīgo lietu inspektore. Jautāta, kādu ainu ikdienā redz šajā darbā, I. Šteinberga teic, ka, salīdzinot ar lielajām pilsētām, ļoti liela noziedzība jauniešu vidū nav vērojama, tomēr problēmu ir gana. Viņasprāt, vecāki un skolotāji pietiekami lielu uzmanību nepievērš arī tādiem problemātiskiem un ļoti aktuāliem jautājumiem kā alkohola lietošana un smēķēšana skolā. “Protams, tā tas bijis katrā paaudzē, bet, šķiet, vecāki tagad grožus palaiduši vaļīgāk un sanāk, ka bērni ņem virsroku. Bieži uzskata, ka bērniem tiesību ir vairāk nekā pienākumu, bet tā nav tiesa,” prāto nepilngadīgo lietu inspektore.

Plašāk 4. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 7

šausmas

Aizputē uzdarbojas pensionārs A.A., kurš vervē slimo bērnu vecākus, lai tie brauc uz Krimuldu "ārstēties" ar bebru taukiem pie pedofīla Mārtiņa Rodes. Rode jau ir savu laiku nosēdējis cietumā par neķītrām darbībām ar bērniem. Šī pataloģija NAV ĀRSTĒJAMA !! A.A. piedāvā savu transportu, lai bērnus aizvestu uz Krimuldu. Esiet modri !!

pirms 5 gadiem, 2015.02.08 11:58

šausmīgi

Ak , tas pensionārs A.A. jaucas ''Samariešu'''biznesā? Nu, tad viņš ir fedofīls!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.08 12:26

aizputnieks

Un kā lūdzu Tu paskaidrosi, kā šis raksts attiecas uz Tavu rakstīto par kaut kādu Mārtiņu Rodi?Un kas ir A.A,>?

pirms 5 gadiem, 2015.02.09 16:59

bērnu mamma

Lūdzu publicējiet vervētāja vārdu un uzvārdu!

pirms 5 gadiem, 2015.02.08 12:11

Arvīds

Ameļskis

pirms 5 gadiem, 2015.02.08 16:45

ieva

labi izskaties jauna man patik raktsts ko tu stāsti par cenrtu
roku rokā intresanti iespaidīgi
lasītāja ieva kerla tava lielāka draudzene

pirms 5 gadiem, 2015.02.09 11:05

Aizputes novadā