Vienkāršo bezdarbnieka pabalsta pieprasīšanu

Iesniedzot dokumentus bezdarbnieka statusa saņemšanai Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs Aizputē un Priekulē, dažas iedzīvotāju kategorijas uzreiz var arī noformēt pieteikumu bezdarbnieka pabalstam.

“No šodienas sākām pieņemt pieteikumus pabalstam, divi iespēju jau izmantojuši. Viņu dokumentus uz “sociem” nesīs mūsu darbinieki, pašiem vairs nav jāiet,” otrdienas pusdienlaikā teica Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Priekules sektora vadītāja Alda Binfelde. Reģistrēties uz Priekuli braucot arī liepājnieki, skaidrojot, ka Liepājā lielas rindas.

NVA uzreiz pieteikties pabalstam var arī tie bezdarbnieki, kuri darba gaitas sākuši pēc 1996. gada, nav strādājuši ārvalstīs un bezdarbnieka pabalstu pieprasa pirmo reizi, kā arī tie, kuri pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas ir kopuši bērnu līdz pusotra gada vecumam un nav strādājuši. Ja pabalsts tiek pieprasīts atkārtoti, aģentūrā to var darīt tāds bezdarbnieks, kurš iepriekšējo pabalstu saņēmis pēc 2000. gada 1. janvāra un no tā laika strādājis tikai Latvijā.

Dodoties uz NVA filiāli, bezdarbniekiem jāņem līdzi pase un nodokļu grāmatiņa un jāzina sava bankas konta rekvizīti.
Janvārī Latvijā bezdarbnieka pabalstu saņēma gandrīz 42,5 tūkstoši bezdarbnieku – par 5,5 tūkstošiem vairāk nekā pērn decembrī. Pabalsta vidējais apmērs, salīdzinot ar decembri, pieaudzis par 13,38 latiem un janvārī bija 179,40 lati.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā