Vičivski no valdības neko negaida, paļaujas tikai uz sevi un Dievu 4

Pagājis nedaudz vairāk kā mēnesis, kopš Jelgavas ielā Aizputē atvērta kafejnīca “Tik dēļ jums”. Ēdināšanas uzņēmuma kolektīvam darba pilnas rokas – par krīzi viņi nesūrojas.

Īstā “vaininiece”, kāpēc atvērta kafejnīca, esot bārmene Svetlana Cvetkova, smaida uzņēmēji Spartaks un Ligita Vičivski. Svetlana nākusi uz frizētavu un visu laiku “bikstījusi” īpašnieci, ka vajadzētu kaut ko darīt, smaida Ligita. Tā Aizputē noskatītas telpas, kur pirms laika jau bijusi kafejnīca, tās “uzfrišinātas”, un 6. augustā notikusi atklāšana.

Vaicāts, vai šajā laikā sākt jaunu biznesu nav liels risks, Spartaks atbild, ka bez riska šai dzīvē nenotiek nekas. “Man tas vārds “krīze” neiet pie sirds. Tagad krīze visiem ir galvā. Viegli nav, bet kuros laikos tad bijis viegli?” retoriski vaicā uzņēmējs. “Grūti ir tiem, kas bija pieraduši strādāt “labajos laikos”, bet nu kaut kas ir jāmaina. Mēs sākam jau tagad un rēķināmies ar pašreizējo situāciju. Sākām krīzes laikā, grūti ir salīdzināt,” vīram piebalso Ligita.

Abi esot tās paaudzes pārstāvji, kuriem vajadzējis pēc skolas “iziet lielajā dzīvē” laikā, kad juka un bruka Padomju Savienība. Trīsdemitgadnieki atzīst, ka pieraduši paļauties uz saviem spēkiem, jo bagātu vecāku vai citu aizbildņu, kas varētu “pabīdīt”, viņiem nav, tāpēc ķepurojušies paši, kā nu pratuši.

“Cik pats kustēsies, tik būs. Ja dzīvo dziļos laukos un visu laiku dzer, tad kaimiņi būs slikti, valdība slikti, visi,” pārliecināts Spartaks. Uz valdību gan viņš pats nepaļaujoties un neko labu no tās negaidot. Taču pārmest arī nevienam neko nedomājot. “Ne jau visi tur iet ar domu iedzīvoties vai kaut ko sliktu izdarīt. Bet – ja vilku barā tiec, tad jāgaudo līdzi. Lielas izvēles iespējas jau tur nav.” Tāpēc vajagot pašam iet un darīt, nevis sēdēt mājās, vaimanāt un gaidīt kaut ko no kāda cita, uzskata uzņēmējs.

Vairāk par Vičivsku biznesu lasiet šodienas, 28. septembra, "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

S

Vičivski malači! Tik to lielo kartupelju paku taa arii neesmu veel sagarsojusi! :))

pirms 11 gadiem, 2009.10.06 20:41

Aizputnieks

Tieshaam malachi!loti garshiigi,galvenais-ir arii kulinaarija,ja gribas vien kafiju padzert.zeel,ka tik iiss darbalaiks un sveetdienaa vispaar ciet,kad visvairaak gribeetos paseedeet.Loti laipna apkalposhana!Veiksmi!

pirms 11 gadiem, 2009.09.28 19:02

kaiminjs

Vičivski - malaiči!!!
Lai izdodas!!!
Atbalstiisim!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.28 16:44

acc

Ciemojoties pie draudzenes pabiju šajā kafejnīcā.Garšigi paēdu. Ātri saņēmu ēdienu.Un ja no ēdienkartes pēcpusdienā vairums ēdienu izsvītroti , tas nozīmē, ka ēdāju šeit netrūkst.Lai veicas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.28 14:42

Aizputes novadā