Vētras laikā plosās liesmas

Trešdienas vakarā postoša ugunsnelaime skārusi īpašumus Nīcas un Aizputes novadā. Bernātos mājai dedzis jumts un bēniņi, Kalvenē pilnībā nodegusi jaunbūve.

Glābējiem vairs nav, ko darīt

Dienā, kad ziņu kanāli bija pārpilni ar vēstījumiem par vētras postījumiem, Aizputes un Nīcas novadā ārdījās ne tikai vējš – divas ēkas izpostījusi arī uguns.

Kalvenes pagastā īpašumā “Celmēni” pie Celmu ezera nodegusi jaunbūve, kur bijis plānots iekārtot viesu namu, informē Kalvenes pagasta pārvaldes vadītājs Henrijs Junkarēns. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka pilnībā nodegusi jaunbūve 150 kvadrātmetru platībā.

Ap pusseptiņiem vakarā saņemts izsaukums. Uz ugunsgrēka vietu izbraukuši Aizputes posteņa darbinieki. “Mums vairs nebija ko dzēst,” tā situāciju raksturo vecākais inspektors Juris Plamše. Pieņemts lēmums dzēšanu nemaz nesākt, jo ēka jau bijusi praktiski nopostīta, tuvumā citu būvju, ko liesmas varētu apdraudēt, nav, stāsta J. Plamše. No mājas gandrīz vairs nekas nav palicis pāri, rēgojas vien daži stabi, apliecina H. Junkarēns.
 
Koka būve nodegusi ļoti strauji, ugunsnelaimes rašanās iemesli glābējiem liekas visai mistiski, atzīst J. Plamše. Pēc īpašnieka stāstītā dienas laikā jaunbūvē strādā celtnieki, bet vakarā tajā uzturas sargs. Degšana izcēlusies tieši tajā stundā, kas bijusi starp vienu aiziešanu un otra atnākšanu. Notikušo izmeklēs arī policija.

Pieļauj dūmvada bojājumu

Apmēram pēc stundas – neilgi pirms astoņiem vakarā, ugunsnelaime izcēlusies Nīcas novada Bernātos. Saimnieki pamanījuši mājā liesmas, paši arī izsaukuši glābējus. Pusotra stāva mājai deguši bēniņi un jumta nesošās konstrukcijas 72 kvadrātmetru platībā, ziņo VUGD. Bojāts arī pārsegums starp bēniņiem un dzīvojamo stāvu. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka bijis dūmvada bojājums.

“Priedlauču” īpašnieki pēc ugunsnelaimes vēl nebija īsti atguvušies, kārtoja māju un sētu. Saimnieks stāsta, ka māja bijusi apdrošināta, tikšot izsaukti eksperti, kas noteiks nelaimes cēloni. Pēc “Lursoft” datubāzē pieejamās informācijas, “Priedlaučos” reģistrēta sabiedrības ar ierobežotu atbildību atrašanās vieta, kuras darbības sfēra ir grīdas un sienu apdare.


Pievieno komentāru

Aizputes novadā