Veido pieminekli pretošanās kustības dalībnieku piemiņai

Lai Aizputes un Kuldīgas novadā godinātu nacionālo partizānu un viņu atbalstītāju piemiņu, top piemineklis. To plānots uzstādīt ceļmalā pie abu novadu robežas netālu no “Ķikuriem”.

Latvijā, tostarp Kurzemē, vēl pēc Otrā pasaules kara beigām turpinājās cīņas, uzturot dzīvu ideju par neatkarīgu Latviju, atgādina Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļas vadītāja Biruta Rodoviča.

Lai godinātu tos, kuri par brīvību cīnījās Aizputes un Kuldīgas pusē, sadarbībā ar akmeņkali Voldemāru Kandevicu no SIA “Engelhards” izstrādāts mets akmens piemineklim. Tas tiek veidots egles formā, uz kura reljefā izvirzīts cīnītāja siluets.

Piemineklim veidos betonētu pamatni, uz plāksnēm iegravēs arī tekstu. Materiāls piemineklim atgādāts no Zviedrijas, jo ir izturīgs, viendabīgs un bez plaisām. Latvijas laukakmeņos parasti ir daudz plaisu, novērojis speciālists.

Pieminekļa izveides un uzstādīšanas izmaksas ir aptuveni deviņi tūkstoši latu, informē B. Rodoviča. Daļa finansējuma piešķirta no valsts budžeta, pa 500 latiem atvēlējušas arī Aizputes novada un Kuldīgas novada dome.

Pieminekļa atklāšana notiks 16. novembrī pulksten 13.

Pievieno komentāru

Aizputē