Vāverēni no Kazdangas parka dodas uz Kalveni 3

Pagājušās nedēļas nogalē netālu no Kazdangas pamatskolas tika atrasta beigta vāverīte, un nu tai pašā apkārtnē pāris dienas skraidīja vientuļi mazi vāverēni.  Tie skraidīja gan pa parku, gan arī pa ceļu, un apdraudēja savu dzīvību traucējot satiksmi, skolas saimnieks Rainers Meiers  vienu no tiem  vakar sastapa uz ceļa un saprotot, ka mazais zvēriņš ir kļuvis par bārenīti paņēma pie sevis mašīnā. Vēlāk turpat atradās vēl viens zvēriņš. Kad Rainers man vakar zvanīja, ko darīt un kā rīkoties, neko daudz nemācēju viņam palīdzēt.

Apspriežoties, ka pašiem par šiem zvēriņiem zināšanu ir par maz,  nolēmām tos nodot drošās rokās un aizvest uz Kalvenes Zoo „Cīruļi”,  kur par tiem rūpējas zinoši un pieredzējuši kopēji. Ceram, ka ar atrastajiem zvēriņiem viss būs kārtībā un par viņiem godam parūpēsies Kalvenē. Paldies Raineram par mazo dzīvnieciņu glābšanu.

Ņemot vērā, ka vēl pāris gadus atpakaļ Kazdangas parkā vāveres bija liels retums, priecē tas, ka šie zvēriņi ar katru gadu redzmi arvien biežāk un biežāk. Lai arī šie vāverēni nu ir pārcēlušies uz kaimiņu pagastu, priecē tas, ka viņi izdzīvos labu kopēju rokās.

Neskatoties uz to, ka Kazdangas parkā tagad ir par dažām vāverēm mazāk, iesakām baudīt pavasari un vizbulīšu pļavas saules pielietajā parkā.

Māra Tīmane
Kazdangas TIC

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kalvenieks

Baigi mums vajag tās Kazdangas vāveres,pašiem savējās pietiek.

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 14:12

oma

Atkal saliks vāveres vienā būrī ar jūrascūkām...šito apkaunojumu vāverēm!

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 14:36

Aizputes novadā