Valsts kontrole: Iedzīvotāji krietni pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanu 6

Latvijas iedzīvotāji ievērojami pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, apjomīgas revīzijas laikā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Kā aģentūru LETA informēja VK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja, pārbaudes veiktas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, astoņās pašvaldībās un trīs atkritumu poligonos. Revidenti secinājuši, ka divarpus gadu laikā iedzīvotāji ir krietni pārmaksājuši par šo pakalpojumu saņemšanu.

Ar plašākiem secinājumiem par revīzijās secināto VK iepazīstinās rīt, 6.februārī. Informāciju preses konferencē sniegs valsts kontroliere Elita Krūmiņa, VK padomes locekle Marita Salgrāve un atbildīgā departamenta sektora vadītāja Aija Feldmane.

Revīziju par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanas atbilstību plānotajiem mērķiem un tiesību aktu prasībām VK sāka pērn vasaras vidū. Revīzijas mērķis ir pārliecināties, vai pašvaldības ir nodrošinājušas, ka atkritumu apsaimniekošanas maksā iekļautas tikai pamatotas izmaksas, un vai pašvaldības un Valsts vides dienests nodrošina, ka tiek ievērotas vides aizsardzības prasības.

Lai revīzija noritētu veiksmīgāk, VK lūdza arī iedzīvotājus iesaistīties ar informācijas sniegšanu. Iedzīvotāji tika lūgti atbildēt, vai viņus apmierina atkritumu izvešanas biežums, vai ir iespēja šķirot atkritumus, vai rēķinā norādītā samaksa atbilst apstiprinātajiem tarifiem. Informācija bija jāsniedz par situāciju laika posmā no 2012.gada.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

irrrenna

kad un kā šī pārmaksa tiks LATVIJAS iedzīvotājiem atgriezta ? Gaidām atbildi.

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 14:01

aizputnieks

(pārsteidzat)mums vel japameklē par ko mēs nepārmaksājam

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 14:14

arī pārmaksātājs

Man rodas jautājums, vai Valsts kontrole arī nav liekēžu komanda. Nepātraukti atrod nebūšanas un pārmaksāšanas, bet nekas jau nemainās. tad jautājums priekš kam VK ir ????????????

pirms 5 gadiem, 2015.02.06 08:33

cents

bet Tu uzraksti,ko pats esi nelāgu pamanījis savā novadā, negaidi visu tikai no Rīgas !

pirms 5 gadiem, 2015.02.08 12:01

cienītais

kontrolei tas arī ir jādara,jāatrod pārkāpumi...būrī sēdina pavisam cits kantoris...tas,ka kantoru par daudz,ir pavisam cits stāsts.

pirms 5 gadiem, 2015.02.09 10:54

Aizputes novadā