Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās Aizputes ūdenssaimniecības sakārtošana atbilstoši Eiropas Savienības standartiem 2

Šobrīd Aizputē norisinās ūdens attīrīšanas stacijas un kanalizācijas sūkņu staciju ar spiedvadiem izbūve, kā arī  ūdens un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un paplašināšana. Būvdarbi norisinās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Aizputē”. Projekta ietvaros  jau paveikti vairāki nozīmīgi darbi.
 

Ūdens attīrīšanas stacijas izbūvi Aizputē veic būvuzņēmējs PS “Būvapvienība” saskaņā ar š.g. 26. martā noslēgto būvdarbu līgumu. Līguma īstenošanā līdz šim jau paveikti nozīmīgi darbi – saņemtas urbšanas licences abiem projektā paredzētajiem artēziskajiem urbumiem, kuru kopējais debets plānots 870 m3/dnn.

Jau izurbts viens artēziskais urbums un uzsākta otra urbuma izveide, kurā piedalās arī būvuzņēmējs SIA “Latgales artēziskā aka”. Ūdens atdzelžošanas stacijas būvniecībā turpinās armatūras siešanas, veidņu uzstādīšanas un betonēšanas darbi. Izveidota un iebetonēta ūdens krājrezervuāra pamatne, kā arī izbūvētas sienas un grīda otrā pacēluma sūkņu stacijai un filtru zālei. Tāpat turpinās maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas tīkla būvniecība.
 
Savukārt, ūdens un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju un paplašināšanu, kā arī kanalizācijas sūkņustacijas ar spiedvadiem izbūvi veic būvuzņēmējs SIA “Būvfirma Vītols” saskaņā ar š.g. 31. martā noslēgto būvdarbu līgumu. Pašlaik ir izbūvēti 3.5 km ūdensvadi Katoļu, Padures, Atmodas, Liepājas, Fabrikas, Jāņa un Ziedu ielās ar tīklu atzarojumu līdz individuālo māju sarkanajai līnijai, kā arī veikta ūdensvadu hidrauliskā pārbaude un dezinfekcija.

Tāpat būvuzņēmējs ir izbūvējis 0.9 km pašteces kanalizācijas tīklus Katoļu un Fabrikas ielās, kā arī 50 m kanalizācijas spiedvadu Liepājas ielā un veicis kanalizācijas sūkņu stacijas korpusu montāžu Liepājas un Padures ielās. Paralēli darbiem pie ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūves, turpinās asfaltbetona seguma atjaunošana tranšeju rakšanas vietās uz ielām un zaļās zonas atjaunošana.
 
Projekta attiecināmās izmaksas ir 2,75 miljoni latu. No Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem finansēs 2,34 miljonus latu, valsts budžeta - 136,81 tūkstoti latu, savukārt Aizputes pašvaldība un SIA „Aizputes komunālais uzņēmums” ieguldīs attiecīgi 204,42 tūkstošus latu un 71,17 tūkstošus latu.
 
Projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Aizputē” mērķi pilnībā atbilst vides investīciju stratēģijai. Projekta īstenošanas rezultātā  ūdensapgādes pieejamība Aizputes iedzīvotājiem un uzņēmējiem palielināsies aptuveni no 67% līdz 73%, bet notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamība – aptuveni no 65% līdz 78 %. Minētie pakalpojumi tiks nodrošināti visā pilsētas teritorijā, tādējādi veicinot ekonomisko aktivitāti reģionā.
 
Šī projekta ietvaros Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un valsts budžeta finansējuma saņēmējs ir SIA “Aizputes komunālais uzņēmums”, savukārt projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Latvijas Republikas Vides ministrija. Informācija par projektu atrodama Vides ministrijas mājas lapas sadaļā „Fondi un investīcijas”.


 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Embambiels

Mani pie dzīvības uztur cerība- ka varbūt pēc jauna piķa uzlikšanas otrā dienā kāds neķersies atkal ar ķirku rokās rubīt asfaltu -jo kaut ko esot aizmirsis ierakt,pierakt ut.t.,utjp.Aizputei tas ir visnotaļ raksturīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 09:03

menson

Aizputnieki un tās viesi ir noguruši no šiem uzlabojumiem,visi gaida,kad tas murgs vienreiz beigsies.satiksme apgrūtinoša pavirši izliktas zīmes,auto tiek lauzts pamatīgi.vienkārši-ārprāts!ar nepacietību gaidām,kāds būs šis BRĪNUMŪDENS!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 20:06

Aizputes novadā