Tūristus viens otram neatņem 1

Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrs aizvadījis pirmo pilno darba mēnesi pēc oficiālās atklāšanas. "Ir dienas, kad valda miers, bet ir arī brīži, kad vienlaikus uzmanība jāvelta vairākiem cilvēkiem, notikumiem, daudz jāplāno," saka klientu apkalpošanas speciāliste Ilze Elbere. Tādēļ liels atspaids ir praksē pieņemtā Liepājas Universitātes (LiepU) studente, raksta "Kursas Laiks".
   

Anete Grasmane ir pirmā kursa studente LiepU studiju programmā “Tūrisma vadība un rekreācija”. “Prakse man ir visu jūliju līdz augusta sākumam,” stāsta A. Grasmane. “Pirmajā kursā mums jāgūst praktiskā pieredze tūrisma informācijas centrā, otrajā kursā – tūrisma aģentūrā, bet trešajā – viesnīcas uzņemšanā. Tā kā esmu vietējā Aizputes meitene un šeit atklāja jaunu tūrisma centru, izlēmu praksēties šeit, netālu no mājām,” stāsta jauniete. “Uz Liepāju būtu grūti izbraukāt,” viņa saka. “Te strādāt ir pietiekami interesanti, darāmā ir daudz, viss, ko uzzinu, ko man liek darīt, ir noderīgs,” viņa priecājas.

“Klientus vienmēr var vēlēties vairāk, bet šī mēneša laikā pie mums viesojušies beļģi, lietuvieši, amerikāņi, vācieši. Daudzi ir tā sauktie caurbraucēji, kuru galamērķis ir Liepāja vai Kuldīga. Citi – pārsvarā vietējie, kas vēl šeit nav bijuši, vienkārši atnāk apskatīties jaunā centra telpas, citus interesē konkrēti informācijas bukleti,” stāsta I. Elbere.

“Tas, ka Aizputē ir vēl viens tūrisma informācijas centrs, mēs pilnīgi nekādas izmaiņas nejūtam. Arī te joprojām iegriežas iebraucēji,” saka Aizputes novadpētniecības muzeja, kas līdz šim pildīja un arī turpmāk pildīs informācijas centra funkcijas, vadītāja Jolanta Berga. “To var just pēc tā, ka ir vasara, tātad tūrisma sezona – interesentu nav kļuvis mazāk. Un zinātāji jau ir pieraduši, ka te var iegūt informāciju, jaunais centrs vēl nav tik iepazīts. Ar jauno centru sadarbojamies, palīdzu ar mūsu iegūtajiem kontaktiem, kas krājušies ilgu gadu gaitā,” saka J. Berga.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizputes novadā