Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tehniku sagatavo rūpīgi

Pagastos sākusies traktoru un citas tehnikas apskate. Pagaidām tā notiek pēc gadiem ierastās sistēmas.

Ceturtdien KS “Vērgale 1” laukumā rindojas gan kooperatīva, gan privāto saimnieku tehnika. Pirms apskates Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras inspektors Jānis Siliņš informē par aktualitātēm. Uz sapulci ieradušies arī tie īpašnieki, kuru spēkratiem apskates termiņš būs vēlāk. Svarīgākais jaunums – traktoru vadītājiem, tāpat kā šoferiem, jābūt derīgai medicīniskajai izziņai.
“Tehnikai arī ikdienā jābūt kārtībā,” saka Ainis Sils, kurš atdzinis pirms dažiem gadiem pirkto “belarusu”, ar kuru piedalās satiksmē vai ik dienas.

“Ar šādiem traktoriem nav problēmu,” atzīst J. Siliņš. Citādāk esot ar jau daudz gadu kalpojošajiem: “Nedaudz pakratās, un lampiņa nedeg.”

Apskatei nav pakļauta tehnika, kas neizbrauc uz ceļiem. Taču esot vēlams, lai tad pie laukiem būtu uzraksts “Privātīpašums”.
Izdevību nokārtot braukšanas eksāmenu šajā reizē izmanto Edgars Trofimovs. Līdz šim bijis jābrauc – “tēvs līdz mežam, es pa to”. Pagājušajā gadā traktora vadīšanas tiesības ieguvuši 12 vērgalnieki.  

Valsts līmenī vēl neesot izlemts, kā tehnikas apskates noritēs turpmāk. Jau rakstījām, ka par šīs funkcijas iespējamo pārņemšanu ir paziņojusi Ceļu satiksmes drošības direkcija, pieļaujot pat apskates atcelšanu. Zemnieki norāda, ka tas nebūtu godīgi pret tiem, kuri to jau izgājuši un samaksājuši.

Nākamajā reizē – 4. jūnijā – Vērgalē apskati iziet būs kārta aptuveni 60 tehnikas vienībām.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā