Tapusi fotodzejas izstāde

Līdz nākamās nedēļas sākumam Aizputes bibliotēkā var paspēt apskatīt fotodzejas izstādi “Sarmoti ziedi”. Tajā redzams aizputnieka Elmāra Līņa un siguldietes Gundegas Salnas kopdarbs.

Iepazīstas internetā
Izstādē nav atsevišķu fotogrāfiju ar klāt pieliktu dzejas lapiņu – foto un dzeja veido māksliniecisku veselumu. “Katram dzejolim tika pieskaņota bilde un otrādi – katrai bildei dzejolis. Kopīgi meklējām, ko var savienot un kas no tā iznāks. Viss gāja paralēli,” par izstādes tapšanu stāsta fotogrāfs E. Līnis.

Sadarbība, tāpat kā abu autoru iepazīšanās, notikusi ļoti mūsdienīgā veidā – ar interneta starpniecību. “Viss notika “Draugos.lv”. Principā dzeju līdz tam nebiju lasījis, bet nejauši trāpījās labs dzejolis, kura autore bija Gundega,” stāsta E. Līnis. Abi uzsākuši virtuālu saraksti, elektroniski viens otram sūtījuši savus darbus un apmainījušies viedokļiem.

Darbi tapuši apmēram pusgada laikā.
“Mēs viens otru “iedarbinājām”. Sastrādājamies kā cimds ar roku,” atzīst fotogrāfs. Abu sadarbība gan esot tikai radoša, dzīvesbiedrei pret to iebildumu neesot, smaida aizputnieks.

Izdod grāmatu
Sākotnējais plāns nav bijis veidot izstādi – dzejniece iecerējusi izdot grāmatu un meklējusi katrai nodaļai atbilstošas ilustrācijas. Nejauši fotogrāfa un dzejnieces tandēmam pievienojies arī izdevējs no Rīgas Vilnis Līcis, tāpēc iecere veiksmīgi realizējusies. “Tā ir pirmā grāmata mums visiem – man, dzejniecei, izdevējam. Arī izstāde mums pirmā,” atzīst E. Līnis. Pirmo reizi visi trīs klātienē satikušies Tērvetē, lai novērtētu topošās grāmatas maketu.

Dzejas krājums “Sarmoti ziedi” iznākusi izdevniecībā “Rastri”. “Grāmata ir par mīlestību. Par mīlestību, kas paliek sirdī. Mīlestība ir tā, kas paliks vienmēr un būs,” šie dzejnieces vārdi citēti “Aizputes Avīzē”. Autori izstādes atklāšanā grāmatu dāvinājuši Aizputes bibliotēkai, tā būs pieejama lasītājiem, pastāsta bibliotekāre Dina Kopštāle.

Sacer dziesmas
Veiksmīgi uzsāktā sadarbība guvusi necerētu turpinājumu. Ventspils  “Amatu mājas” saimniece Līga Reitere pamanījusi abu sadarbību un piedāvājusi veidot izstādi. “Bijām tik traki, ka parakstījāmies uz to,” smejas E. Līnis. Skatītāji Ventspilī izstādi varējuši novērtēt pērnā gada oktobrī, pēc tam dzejniece un fotogrāfs saņēmuši uzaicinājumus no citām vietām. Izstāde bijusi skatāma arī Siguldā un Cīravā, drīzumā to varēs vērtēt Saldus rajona Druvas iedzīvotāji, pēc tam plānots izstādīt Aizputes pagastā un Apriķos.  
“Tas interesantākais – mēs nevienam neesam uzprasījušies, visi atrod mūs paši,” gandarīts E. Līnis. Nesen par fotodzeju izrādījuši interesi arī kantrī grupas “Muiža” mūziķi no Cēsīm. Pa radio jau skan šlāgeris “Rožu pelni”, esot gaidāms arī disks, stāsta fotogrāfs.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā