Svētdien Aizputē notiks Freimaņa Mārtiņdienas svinības 2

Svētdien, 9. novembrī, Aizputē notiks Freimaņa Mārtiņdienas svinības. Šis pasākums jau kļuvis par ikgadēju tradīciju un pulcē Mārtiņa talanta cienītājus no visas Latvijas.

Šī gada centrālais Mārtiņdienas notikums ir dokumentālās filmas "FREIMIS. MĀRTIŅŠ FREIMANIS" pirmizrāde! Filmas režisors un idejas autors ir Arvīds Krievs. Viņa rīcībā ir unikāli videomateriāli, kas apkopoti daudz gadu garumā sekojot Mārtiņa karjerai. Tādu nav nevienam citam. Un tur ir ne tikai spožā Mārtiņa dzīves puse, kādu redzēja publika uz skatuves.. Pilnmetrāzas dokumentālajā filmā pusotras stundas garumā apkopoti spilgtākie fragmenti no koncertierakstiem, intervijām un aizraujošākajiem brīžiem Mārtiņa dzīvē, radot dokumentāru liecību par šo spilgto personību Latvijas mūzikas dzīvē.

Šo gadu varētu dēvēt par Freimaņa dziesmu svētku gadu – pateicoties 2013. gadā izdotajai Mārtiņa Freimaņa 50 labāko dziesmu nošu grāmatai, vairāki Latvijas kori savā repertuārā iekļāvuši Freimaņa dziesmas un aktīvi koncertē. Arī Freimaņa Mārtiņdienā pirms filmas pirmizrādes ikviens varēs piedalīties koru sadziedāšanās svētkos kopā ar Liepājas, Aizputes, Kazdangas, Cīravas, Grobiņas kori un kori "Mūza" no Rīgas. Piedalīsies arī Mārtiņa draugi.

Freimaņa Mārtiņdienas svinības:

15.00 ciemošanās pie Mārtiņa Misiņkalna kapos

16.00 piemiņas plāksnes atklāšana pie Freimaņa bērnības mājas Kalvenes ielā 30, Aizputē

18.00 Arvīda Krieva filmas „FREIMIS. MĀRTIŅŠ FREIMANIS” PIRMIZRĀDE un sadziedāšanās koncerts ar Liepājas, Aizputes, Kazdangas, Vaiņodes, Cīravas un Grobiņas koriem, kā arī kori MŪZA no Rīgas un, protams, Mārtiņa draugiem.

Iepriekšpārdošanā biļetes cena 7 EUR, pasākuma dienā – 9 EUR. Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/8487

Biļetes iegādājamas arī Aizputē - veikalā "Stila bode" un galerijā "Mētras Māja".

Visi ieņēmumi no filmas pirmizrādes pasākuma tiks novirzīti dokumentālās filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" izmaksu segšanai un DVD izdošanai! Ieņēmumi no filmas izrādīšanas palīdzēs realizēt Mārtiņa Freimaņa fonda labdarības mērķus.

"Aicinām pašvaldības, kultūras namus pieteikties, ja vēlaties filmu izrādīt arī savā pilsētā, tādējādi dodot savu ieguldījumu filmas veidošanā un Mārtiņa Freimaņa fonda labdarības mērķu realizēšanā," aicina Mārtiņa Freimaņa fonda valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve. Pieteikties un iegūt vairāk informācijas var rakstot uz info@mff.lv vai zvanot 67409911.

Filma top sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu, labdarības iniciatīvas Labiedarbi.lv atbalstu, Aizputes pilsētas Domi un pateicoties ziedotājiem.

Informāciju sagatavoja nodibinājums
Mārtiņa Freimaņa fonds www.mff.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aizputes novadā