Suņu dēļ iedzīvotāji nonāk neapskaužāmā situācijā 5

Kaimiņos Lažas speciālajai internātskolai Aizputes novada "Grīnupju" mājās dzīvo Aleksis Lauraitis un viņa deviņi suņi. Suņi nav piesieti un brīvi klaiņo pa apkaimi un skolas parkā nereti sadusmojas uz garāmejošiem skolotājiem. Skolas bērnus drošības nolūkos pastaigāties nelaiž, trešdien, 1. oktobrī, raksta "Kursas Laiks".

Problēma pastāv jau labu laiciņu, un par to informēta Aizputes novada Pašvaldības policija, apstiprina Lažas speciālās internātpamatskolas direktors un Aizputes novada domes deputāts Linards Tiļugs. A. Lauraitim sastādīti protokoli par dzīvnieku nepieskatīšanu un lūgts tikt galā ar suņiem līdz septembra beigām.

Līdz šim no "Grīnupju" mājām uz Saldus dzīvnieku patversmi nogādāti jau astoņi suņi. Katrs no tiem Aizputes novada domei izmaksājis 80 eiro, kopā 640 eiro, bet suņi turpina vairoties. "Par iedzīvotāju bezatbildīgu rīcību ir jāmaksā domei, bet likuma kvalitatīvai darbībai līdzekļi pašvaldībai netiek paredzēti. Rezultātā pašvaldība iznāk bez vainas vainīga. Likums nosaka rīkoties, bet naudu meklējiet paši! Kopš Aizputes Pašvaldības policija sākusi darbu, esam izķēruši 60 kaķu, par ko arī jāmaksā ir patversmei," sūrojas pašvaldības  policijas priekšniece Ailona Dārzniece.

"Patiesībā situācija ir neapskaužama. Mēs parkā bērnus pastaigāties nelaižam. Arī skolotāji skolas parkā ņem līdzi nūju. Briesmīgi sakosts neviens nav, bet kājā skolotājiem suņi ir ieķēruši. Dzīvnieki ir mežonīgi. Viņi rīkojas kā organizēts bars. Nesen parkā aplenca sporta skolotāju. Labi, ka ar koku gadījos tuvumā. Atkāvāmies," saka L. Tiļugs.

Daudz plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

nu

Gan jau tur saimnieks nav vainīgs, nē, nē,...ļoti zolīds un sakopts kungs izskatās!

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 10:55

Kaķi

Par kaķu izķeršanu pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar kādu kungu no Kalvenes pagasta, kurš izliek lamatas pie daudzdzīvokļu mājām. Par katru noķerto kaķi pašvaldība maksā šim kungam kādus 10 EUR un maksā mūsu vetārstēm par dzīvnieku iemidzināšanu. Labi, ka beidzot nepauta budžeta naudu, bet civilizēti tiek galā ar klaiņojo';siem kaķiem.

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 12:05

nesapratu

Ar lamatām ķer kaķus?!!! Tas ir civilizēti? Žurnālisti, te jūs varat papētīt sīkāk, kāda ir šī civilizētā tikšana galā ar klaiņojošiem kaķiem. Kā tad tas cilvēks pašvaldībai uzrāda cik kaķus noķēris? Atrāda pirms iemidzināšanas?

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 13:56

ari nesapratu

Vai tad Jurim nevajadzētu no sava maka maksāt? Kad savam'' čomakam'' tādu biznesu piespēlēja! Un kur rāva tādu izcenojumu 10 eiriķi par kaķi? Vai domes galvenā grāmatvede nevar paskaidrot kā jums tur tiek veidoti tie izcenojumi tam kaķu biznesam?

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 12:59

suurpere

Pirmkārt ar lamatām ir aizliegts ķērt kaķus.Tā ir dzīvnieku sakropļošana.Lasier dzīvnieku aizsardzības likumu.Ja pašvaldība var atļauties maksāt 10EUR UN VĒL PAR IEMIDZINĀŠANU ,vai nebūtu ētiski šos kaķus steralizēt un atlaist,lai ciemā nevairojas žurkas.

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 12:51

Aizputes novadā