Stulpas vietā stāsies Laškovs 24

Par Aizputes novada sporta centra "Lejaskurzeme" direktoru 28. martā Aizputes novada domes sēdē vienbalsīgi apstiprināts Indulis Laškovs, kurš darba pienākumus sāks pildīt no 2. aprīļa. I. Laškova kandidatūra izvēlēta kā piemērotākā no pieciem pretendentiem konkursā, kas tika izsludināts pēc tam, kad Arta Stulpa atkāpās no vadošā amata.

Ar visiem pieciem pretendentiem klātienē 27. marta vakarā vispirms tikās komisija, kuru vadīja Aizputes novada domes Izglītības un sporta komitejas priekšsēdētājs Linards Tiļugs. Tajā strādāja arī Cīravas pagasta sporta metodiķis Egils Rūtenbergs, Aizputes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Petrovics, Kazdangas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Moisejs un Cīravas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Čanders. Komisijas locekļi I. Laškovu vienbalsīgi atzinuši par vispiemērotāko amatam un izvirzījuši viņa kandidatūru apstiprināšanai domes sēdē, informē L. Tiļugs.

I. Laškovs dzimis 1975. gada oktobrī, audzis un skolojies Aizputē, pēc tam Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā izstudējis sporta pedagoģiju, kā papildkvalifikāciju apgūstot sporta menedžmentu. Speciālistam ir pieredze ne tikai sporta dzīves organizēšanā, bet arī pašvaldības iestādes vadīšanā, sēdē kandidātu raksturoja L. Tiļugs.

Kopš 1998. gada profesionālā karjera saistīta ar Kuldīgu, deputātus informēja pats I. Laškovs. Bijis sporta skolotājs, volejbola treneris, arī pašvaldības darbinieks sporta nozarē. Bijis "Kuldīgas sporta aģentūras" direktors, viņa pienākumu lokā bijuši gan saimnieciski jautājumi, gan sporta aktivitāšu organizēšana. Pēc tam sekojis pārrāvums, kādu laiku tieši nav bijis saistīts ar sportu, bet gan darbojies apdrošināšanas jomā.

Kā norādīja I. Laškovs, viņa vecāki joprojām dzīvo Aizputē, nav pazaudējis saikni ar dzimto pilsētu. "Nenāku ārdīt un graut," savā uzrunā uzsvēra amata pretendents. Viņš esot gatavs piepildīt esošo bāzi ar pilnvērtīgu saturu, veidot ciešu sadarbību ar pagastu sporta metodiķiem, lai novada sporta dzīve būtu pēc iespējas vienota.

Pēc I. Laškova īsās uzstāšanās nevienam no deputātiem jautājumu nebija, viņš vienbalsīgi tika apstiprināts sporta centra "Lejaskurzeme" direktora amatā.

Tā kā pašlaik ir pašnodarbināta persona, dažu dienu laikā stāties jaunajā amatā nebūs problēmu, jau pēc ievēlēšanas portālam pastāstīja I. Laškovs. Vaicāts, vai par labu lēmumam izšķirties mainīt darbības sfēru, bijis lielāks atalgojums, jaunieceltais direktors atbild, ka tas nebūt neesot bijis izšķirošais faktors. "Esmu sporta ievirzes cilvēks. Pagaidām alga nav nozīmīgākais."

Tas, ka I. Laškovu interesē darbs sporta nozarē, apliecina informācija Talsu televīzijas interneta mājaslapā. Tur vēstīts, ka uz vairākus mēnešus bijušu vakanto Talsu sporta skolas direktora krēslu konkursā no vairākiem pretendentiem par labāko atzīts I. Laškovs no Kuldīgas. Taču  šī gada janvārī deputātu vairākums viņu amatam tā arī neapstiprināja.

Par pārcelšanos uz Aizputi gan jaunieceltais sporta centra direktors pagaidām nedomā - vecākiem esot trīsistabu dzīvoklis, arī brauciens no Kuldīgas neesot pārāk tāls. Prasīt pašvaldībai kompensēt ceļa izdevumus viņš arī negrasoties, jo finansiālu problēmu pašam neesot. "Neesmu cilvēks, kas naudu nevajadzīgi tērē, esmu taupīgs, kredītsaistību arī man nav," pasmaida I. Laškovs. Viņš apliecina - arī profesionāli cenšas saimniekot taupīgi.

Par darba attiecību pārtraukšanu ar Kuldīgas novada pašvaldību I. Laškovs gan runā visai izvairīgi. Min vien to, ka notikusi iestāžu reorganizācija un abas sporta aģentūras "sagājušas zem sporta skolas". Kāpēc pašam jaunajā struktūrā nav atradusies vieta, speciālists atbild - to jums jāprasa darba devējam.

2011. gadā laikraksts "Kurzemnieks" rakstījis, ka likvidētās Kuldīgas sporta aģentūras direktors I. Laškovs iesniedzis divas prasības tiesā, kur kā atbildētājs bijusi Kuldīgas novada dome. Vienā I. Laškovs prasījis atcelt darba uzteikumu, atjaunot amatā un piedzīt vidējo izpeļņu par piespiedu kavējumu. Otrā lūdzis atzīt, ka, izraugoties konkursā sporta skolas jauno vadību, pašvaldībai bijusi atšķirīga attieksme pret kandidātiem un viņu politisko pārliecību, tāpēc I.Laškovs prasījis 10 000 latu morālo kompensāciju. Abās lietās panākts izlīgums. Pašvaldība I.Laškovam izmaksājusi 6000 latu, un viņš prasības atsaucis.

I.Laškovam darbs uzteikts 2009. gada 30. novembrī. Drīz viņš iesniedzis slimības lapu (no 10. decembra līdz nākamā gada jūnijam). Tad strādājis pēc likuma atlikušās dienas, iesniedzis vēl vienu slimības lapu un atkal brīdi pastrādājis, raksta "Kurzemnieks". Darba attiecības pilnībā pārtrauktas 2010. gada oktobrī. Bijušais sporta dzīves vadītājs kā ilgstošās darbnespējas iemeslu Kuldīgas puses laikrakstam minējis ķirurģisku operāciju. "Tagad viņš ir bezdarbnieks un pašreizējās domes attieksmes dēļ neredzot iespēju atgriezties darbā pašvaldībā," 2011. gadā rakstījis "Kurzemnieks".

Centrālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka I. Laškovs 2009. gadā kandidējis uz vietu Kuldīgas novada domē no saraksta "Demokrāti.lv".
 

Pievieno komentāru

Komentāri 24

CV

Diemžēl brīdinājumi par dzeršanu un naudas bezjēdzīgu tēriņu ir bijuši patiesi. Linard, kāpēc uzgrūdi Aizputei to postu.

pirms 7 gadiem, 2013.01.21 20:55

plosts

Aa dispansers izzinu izdod ka operets plosts.parejie pretendenti nevareja turet.iznemot deputatus!skelta melite.

pirms 8 gadiem, 2012.03.31 17:18

???

Vai, vai, Mārītis atkal vemj ? Vai ta ar bumbiņu, pa pliko galviņu dabūji???

pirms 8 gadiem, 2012.03.30 19:45

plosts

Kuldīgas brīvlaišanas naudas vairs nav!Aizputei maks pabiezs.

pirms 8 gadiem, 2012.03.30 09:11

Māris

Induli, ja tu lasi šos inteleģentos komentārus, tad saproti, kādā čūsku midzenī esi iekūlies, mums tā ir ikdiena un pāris norūpējušies ar sevi indivīdi spļaus savus vēmekļus ik uz stūra. Lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 22:10

Atkal Aizputes Sportam viens piebraucējs un dzērājs uz kakla? Nekur nederēja mums jau derēs. Šis pārspēšot Stulpu un Kaju!

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 20:57

Skauģe

Kā tad ar lepnajiem īpašumiem Kuldīgā, vai tad Aizputē nebūs par šauru, man vienmēr ir skaudis, ka kādam iet labāk nekā man! S.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 11:51

Kā tad ar ''plostošanu'' un sēdēšanu uz ''korķa''?
Deputātiem vajadzēja pieņemt arī vietnieku,lai direktora vājību dēļ darbs neapstātos.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 11:35

Treneris no Kuld

Par Laškovu pārsteigums, teica jau, ka sporta darbā neatgriezīšoties, bet nu lai veicas, varbūt par daudz emocionāls, bet ar savu mugurkaulu.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 09:56

Silvija

Vai mūsu komisija painteresējās Talsos un Kuldīgā ? Varbūt par maz informācijas savākusi. Kuldīdznieki patreiz neesot pārāk apbēdināti. Izglītība laba, runāt māk, bet...... redzēsim pēc laika. Ceru, ka kļūdos.
Kāpēc nav pieminēti pārējie pretendenti?

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 09:16

kaprālis

nez kādi sprta veidi būs prioritāte? :D Smieklīgi, ka tik milzonīgs novads nav spējīgs sevi pārstāvēt Lejaskurzemes mačos!?

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 01:05

Andris

Juhū, tas tik ir pārsteigums, tagad gan viens otrs dabūs trūkties, katrā ziņā vienozīmīgi labāks variants par Artu.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 00:59

Andris

Juhū, tas tik ir pārsteigums, tagad gan viens otrs dabūs trūkties, katrā ziņā vienozīmīgi labāks variants par Artu.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 00:58

Aizputes novadā