Strauji pieaudzis par krievu valodu savākto parakstu skaits 5

Dienu pirms parakstu vākšanas beigām par Satversmes grozījumu ierosināšanu, lai krievu valodai piešķirtu valsts valodas statusu, parakstījušies 130 678 cilvēki.

Tādējādi parakstu skaits strauji pietuvojies nepieciešamajam, lai grozījumiem būtu tālāka virzība, kas var novest pie referenduma sarīkošanas par šo jautājumu.

Savāktajiem 130 678  parakstiem jāpieskaita 12 533 paraksti, kas savākti pirmajā parakstu vākšanas kārtā. Tādējādi kopējais jau savākto parakstu skaits ir 143 211 un Satversmes grozījumu par krievu valodas atzīšanu par otru valsts valodu iesniegšanai parlamentā nepieciešami vien 11 168 paraksti.

Likumprojekts par Satversmes grozījumiem tiks iesniegts Saeimā, ja par to būs parakstījušies vismaz 154 379 vēlētāji.

Parakstu vākšana noslēgsies trešdien.

Visus parakstus vēl pārbaudīs Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) un pārbaude ilgs vairākas nedēļas - līdz Ziemassvētkiem. CVK pārbaudīs, vai parakstījušies ir pilsoņi un vai kāds nav parakstījies divas reizes.

Parakstu skaits Liepājā un apkaimes novados līdz 28. novembrim:

Liepāja - 3588
Aizputes novads - 5
Durbes novads - 4
Grobiņas novads - 6
Nīcas novads - 0
Pāvilostas novads - 2
Priekules novads - 4
Rucavas novads - 0
Vaiņodes novads - 4

Pievieno komentāru

Komentāri 5

11234

Neko darīt, drīz visi runāsim krieviski pateicoties mūsu deputātiem,kur var būt tādi zābaki.

pirms 9 gadiem, 2011.12.01 17:24

Ehh

Teikšu tā! Nekad neesmu nosodījis krievu valodu un tajā runājošos. Bet tagad tas viss liek aizdomāties, uz kurieni tas velk. patiesībā lai kā cienīju svešvalodīgos agrāk, tad tagad man ir liela antipātija iestājusies. Ja jau divas valodas, tad runāšu es savā latviešu valodā, bet viņš lai runā savā, es ta sapratīšu, bet vai viņš sapratīs?? diezvai. Lai jau tiek..

pirms 9 gadiem, 2011.11.30 16:19

stivais

MILIE TAUTIESI ,jasaka LIELS paldies musu iekspolitikai un ekonomiskas nesakartotibai, ka cilveki balso par krieva valodu ka otro VALSTS valodu.(ES NEBALSOJU UN NEBALSOSU)KAD 1991 GADA UZ BARIKADEM CINIJAS PAR BRIVIBU GAN LETINI,KRIEVI UN CITU TAUTU PARSTAVJI ,TAD KRIEVU TAUTAS CILVEKI KURI DZIVO LATVIJA BIJA LABI.UN PA SIEM 20 GADIEM IR MAINIJUSIES ATTIEKSME.KAPEC? MUSU POLITIKIEM VAJADZETU VISPARIGI ATVAINOTIES LATVIJA DZIVOJOSIEM KRIEVIEM.JA MES LATVIJAS PILSONI UV NEPILSONI BUSIM VIENOTI ,STRADASIM KOPA LAI LATVIJAS EKONOMIKA BUTU SPECIGA TAD MES VISI DZIVOSIM BAGATI . UN NEVAIAG KURINAT NAIDU STARP TAUTAM-JA MES LETINI TO DARISIM TAD MES TO ARI ZAUDESIM.

pirms 9 gadiem, 2011.11.30 07:27

Aizputes novadā