Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stiprais vējš talciniekiem netraucē

Lai arī Lielās talkas dienā vējš drebināja talciniekus un pluinīja atkritumu maisus ne pa jokam, gan jauni, gan veci atzina, ka ir prieks iesaistīties akcijā un sakopt apkārtni. Fotogaleriju skatīt šeit !

Liepājas rajona iedzīvotāji apliecināja, ka viņi nedomā padoties ne laika apstākļiem, ne bezkaunīgajiem gružotājiem, kuru izmestais vēlāk jāsavāc citiem.

Aizputes vidusskolas audzēkņi strādāja jau piektdien. Vairāki jaunieši secinājuši, ka darba ir tik daudz, ka gājuši talkā kopā ar vecākiem arī sestdien.

Aizputes invalīdu biedrība “Cerība” sakopa apkārtni ēkai, kurā viņi mīt. “Nolaidām lapegli, kas bojāja jumtu, pēc tam sazāģējām bluķos. Vēl jāsastrādā tie, tad ziemā būs malka,” stāsta biedrības vadītājs Arnolds Priedols. Vēlāk kopīgiem spēkiem visi sakopa apkārtni.


Nīcā koordinatori gaidīja talciniekus vairākās vietās. “Rekurzeme” sastapa arī pagasta iedzīvotājus, kuri strādāja individuāli.

Pērkonē bija pulcējušies kaimiņi no vairākām mājām, lai sakoptu ceļmalas un pludmali. Baiba no “Rūķīšiem” stāsta, ka ceļmalas izskatās visai briesmīgi. Daži kaimiņi jau pastrādājuši pagājušajā nedēļā, bet līdz sestdienai gruži bija sakrājušies no jauna.

Savukārt Nīcas vidusskolas skolēni kuplā skaitā pulcējās Bernātos, kur vāca atkritumus jūras krastā. Meitenes no 6. un 7. klases atzīst, ka pašas negružo, bet esot novērojušas, ka bieži atkritumus izmet no automašīnām. Īpaši riebīgi talkas laikā esot lasīt pīpmaņu nomestos “činčikus”. Varbūt kādreiz arī gružotāji nāks pie prāta, cer skolnieces.

Sakopt apkārtni sestdien bija devušies arī Aizputes pagasta pamatskolas skolēni. Savukārt 34 jaunsargi strādāja Rokasbirzī, sakārtojot teritoriju, kur ar laiku varētu būt vieta gan atpūtai, gan izglītojošām un attīstošām nodarbībām.

Jaunsargu instruktoram Laimonim Grundmanim sestdien bija iespēja ne tikai pastrādāt, bet arī nosvinēt dzimšanas dienu īpašā gaisotnē. “Valstī manai dzimšanas dienai par godu sarīkota talka,” pajoko instruktors.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā