Stiprā vēja dēļ elektroapgāde traucēta apmēram 38 000 mājsaimniecību

Saistībā ar stipro vēju, kas no Kurzemes uz Vidzemi šķērso Latviju, šorīt plkst.8 elektroapgāde bija traucēta aptuveni 38 000 saimniecību, informēja AS "Sadales tīkls komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova.

Šorīt lielākie elektroapgādes traucējumi ir Limbažu novadā, kur elektroapgāde traucēta 4797 klientiem. Savukārt Saulkrastu novadā elektroapgāde traucēta 2922 klientiem, Kuldīgas novadā - 2757 klientiem, Talsu novadā - 2606 klientiem, Rojas novadā - 2193 klientiem, Salacgrīvas novadā - 2126 klientiem, Jelgavas novadā - 1694 klientiem, Ķekavas novadā - 1484 klientiem, Ropažu novadā - 1358 klientiem, Ventspils novadā - 1216 klientiem, Engures novadā - 1082 klientiem, bet Vecumnieku novadā - 1026 klientiem.

Spēcīgā vēja ietekmē ir lauzti koki, kas krītot pārrāvuši elektrolīniju vadus, kā arī bojājuši elektrolīniju balstus, informēja Smirnova. Pēc viņas teiktā, patlaban tiek veikts aktīvs darbs, lai iespējami īsākā laikā atjaunotu elektroapgādi visiem iedzīvotājiem.

"Sadales tīkls" jau laicīgi esot sekojis meteoroloģisko laika apstākļu prognozēm un gatavojies novērst stiprā vēja radītos elektroapgādes traucējumus. Patlaban ar vētras postījumiem cīnās 418 "Sadales tīkla" brigādes 1070 cilvēku sastāvā.

Kā norādīja Smirnova, jau vakar "Sadales tīkls" strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot papildu elektromontieru brigādes, kas iesaistīsies vētras izraisīto bojājumu likvidēšanā, apzinot materiāltehnisko bāzi, kā arī sazinoties ar vietējām pašvaldībām.

Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu spēcīgā vēja radītos postījumus - atjaunotu balstus un vadus, izzāģētu nolauztos kokus -, bojājumu novēršanā ir piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu skaits un mobilizētas speciālās tehnikas vienības - visurgājēji, kvadricikli, hidropacēlāji un traktori nokļūšanai elektrolīniju trasēs.

"Sadales tīkls" prognozē, ka šodien dienas laikā situācija elektroapgādē būs mainīga, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga, turklāt, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas papildus atslēgt citus elektrolīniju posmus.

"Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Pamanot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, tiem nedrīkst tuvoties, bet par novērojumu nekavējoties jāziņo, zvanot uz "Sadales tīkla" klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80 200 404 vai uz vienoto ārkārtas situāciju tālruni 112.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā