Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sola veidot Latvijā labāku dzīvi

“Augsim Latvijai,” vienbalsīgi Jaunsardzes devīzi otrdienas vakarā noskandēja 45 Liepājas rajona pusaudži un jaunieši. Septiņu skolu audzēkņi nodeva svinīgo solījumu un saņēma jaunsarga apliecības.

“Patīk ekstrēmas lietas,” kāpēc nolēmusi kļūt par jaunsardzi, skaidro Laura Reine. Viņa mācās Aizputes pagasta pamatskolas 7. klasē. Par iespēju iestāties šajā organizācijā uzzinājusi no jaunsargu instruktora Laimoņa Grundmaņa, kurš pērn ciemojās skolā. “Domāju, ka būs interesanti,” prāto skolniece. Turpmāk pēc nodarbībām skolā, dziedāšanas ansamblī, dejošanas un treniņiem basketbolā būs jāizbrīvē laiks arī jaunsardzei. “Patīk visur piedalīties un braukt,” pastāsta skolniece.

Interesē militārā karjera
“Vēl nezinu,” uz jautājumu, par ko vēlas kļūt, atbild L. Reine. Viens no Jaunsardzes uzdevumiem – ieinteresēt jauniešus par militāro dienestu – meiteni noteikti nesaistot. Pretēji ir noskaņoti Lauras skolasbiedri Oskars Križēvičs un Rolands Sodints. Puiši atzīst, ka militārā karjera varētu būt nākamais solis pēc jaunsadzes. “Iepatikās,” īsi savu izvēli kļūt par jaunsargu skaidro R. Sodints. Abus jauniešus aizrāvis L. Grundmaņa stāstījums par organizācijas nometnēm, pārgājieniem un izbraucieniem ar laivām.

Nozīmi sapratīs vēlāk
Jaunieši ar nolūku jaunsargu pulkā uzņemti barikāžu atceres laikā un pie pieminekļa, kas veltīts 1905. gada revolūcijai, norāda L. Grundmanis.

Organizācija vienlīdz svarīga ir jauniešu fizisko spēju attīstībai un patriotisma audzināšanai. Dienas nozīmīgumu jaunsargi sapratīs, kad būs pieauguši, vērtē Kurzemes novada jaunsargu vadītājs Dainis Karols. Viņš novēlēja visiem piepildīt svinīgajā solījumā doto vārdu un “nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai dzimtās zemes un Latvijas tautas labā”.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā